BRING KUP

Rukometaši predvođeni Alilovićem zaustavili Norvešku

01.11.2013 u 20:53

Hrvatski rukometaši pobijedili su u susretu 1. kola pripremnog Bring kupa u Oslu domaćina Norvešku s 28-26 (13-13).

Izabranici Slavka Goluže ubilježili su prvu pobjedu na turniru protiv Norvežana, koji nijednom u utakmici nisu imali vodstvo. Hrvatska je propustila pet zgoditaka prednosti u prvom dijelu, koje je okončano 13-13, da bi u nastavku presudila naša kvaliteta, iako je Goluža dao ravnomjernu minutažu svim našim igračima. Najbolji pojedinac susreta bio je vratar Mile Alilović s 15 obrana, a naši najbolji strijelci bili su Igor Vori i Zlatko Horvat s po četiri zgoditka, dok je Norvežane predvodio Myrholm (6).

U prvom susretu turnira Danska je slavila protiv Francuske s 33-29.

Bring kup je najjači turnir za rukometaše uoči Europskoga prvenstva koje se održava sredinom siječnja u Danskoj. U subotu Hrvatska igra s aktualnim europskim prvakom Danskom, a u nedjelju u zadnjem kolu protivnik je olimpijski pobjednik Francuska.