NBA LIGA

Šarićev double-double nije pomogao Philadelphiji

09.03.2018 u 11:54

Dario Šarić je sinoć upisao double-double, deseti ove sezone, no to nije bilo dovoljno za Philadelphia 76erse koje su sa 108-99 svladali Miami Heat

Šarić je sa 20 koševa (šut iz igre 5/10, trice 4/7) i deset skokova bio najučinkovitiji igrač Sixersa, a u 30 minuta na terenu je upisao još i četiri asistencije. JJ Redick je ubacio 19 koševa, a 17 Joel Embiid.

Hassan Whiteside je zabio 26 koševa za domaći Miami, a Dwyane Wade je ubacio 16 i Heat je sada na korak od doigravanja, sa 35 pobjeda i 31 porazom nalazi se na sedmom mjestu Istočne konferencije, dok je Philadelphia s omjerom pobjeda i poraza 35-29 na šestom mjestu.

Miami je kontrolirao zadnju četvrtinu u kojoj je vodio sa 11 razlike prije nego su 76ers pokušali izmijeniti rezultat. Na Redicku je nakon koša prekršaj napravio Whiteside i Redick zabija još jedno slobodno. Nakon toga je Redick dodao još jedan šut, a Belinelli tricu i poslije šest koševa u 37 sekundi vodstvo Miamija je smanjeno na 101-96.No, to je bilo sve od Sixersa i Miami se odvaja.

• +23
Hrvatski košarkaši u NBA ligi u sezoni 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Poraz su upisali i Phoenix Suns Dragana Bendera, njih su sa 115-87 pobijedili Oklahoma City Thunder.  Russell Westbrook je zabio 27 koševa i dodao osam skokova te devet asistencija, Paul George je ubacio 21 koš, a Corey Brewer 17.

Najbolji igrač Phoenixa bio je Devin Booker sa 30 koševa, a Bender je u 31 minutu zabio tri koša (šut iz igre 1/4, trice 1/3) i upisao tri skoka te jednu asistenciju. Phoenix je imao šut iz igre 33.7 posto, a trice 24.3.

Suns su sa 19 pobjeda i 48 poraza 14. momčad Zapada, dok su Oklahoma City na sedmom mjestu s omjerom pobjeda i poraza 38-29.

Golden State Warriors su sinoć sa 110-107 bili bolji kod kuće od San Antonio Spursa, ali su ostali bez Stephena Curryja koji je u prvoj četvrtini ozlijedio gležanj.  No do pobjede je Warriorse predvodio raspoloženi Kevin Durant sa 37 koševa i 11 skokova.Najbolji strijelac Spursa bio je LaMarcus Aldridge sa 30 koševa.