REAKCIJA TRENERA DINAMA

Sergej Jakirović nakon Kupa: Mogu biti sretan što smo prošli, ali..

27.09.2023 u 19:05

Dinamo se plasirao u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa nako što je u gostima pobijedio zagrebačkog četvrtoligaša Ponikve 4:1. Nakon utakmice svoje mišljenje o dvoboju dao je Dinamov trener Sergej Jakirović

'Mogu biti sretan što smo prošli, nije bilo jednostavno po zahtjevnom terenu. Očekivao sam da ćemo igrati dosta bolje, ali dali smo svima priliku. Moraš koristiti svoju minutažu kako bi pokazao da si dostojan dresa Dinama. Jako mi je drago što je mali Vrbančić zabio gol', rekao je Jakirović koji nije bio zadovoljan s prvih 30 minuta.

'Mislio sam da će biti bolje, nisam vjerovao da će nam trebati toliko da se priviknemo na teren, ali to nije alibi. Moraš pokazati razliku i s te strane ne mogu biti zadovoljan.'

O osvajanju Kupa se još ne razmišlja?

'Treba ići kolo po kolo, ali sigurno je da kad si Dinamo da ćeš napraviti sve da osvojiš Kup.'

Kakav je plan za derbi na rasprodanom Poljudu protiv Hajduka?

'Postavit ćemo se hrabro. Ima dosta taktičkih finesa, meni je bitno da mi svi igrači budu na dispoziciji, što trenutno nije tako, ali nadam se da će do derbija svi biti spremni. Nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu, Poljud je rasprodan svako kolo i zbog toga smo dužni odigrati dobru utakmicu.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
  • +35
NK Ponikve - GNK Dinamo, šesnaestina finala Kupa, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Marko lukunic/PIXSELL