MADRID U ŠOKU

Sjajna Barca zadala konačni udarac Realu, Rakitić među junacima!

23.12.2017 u 14:51

U 17. kolu Primere nogometaši Barcelone pobijedili su na Santiago Bernabeuu Real Madrid rezultatom 3:0 i tako otišli na ogromnih 14 bodova prednosti ispred ljutitog rivala...

Real Madrid definitivno neće ove sezone osvojiti španjolsko prvenstvo. Posljednju priliku propustio je u El Clasicu ove subote na Bernabeuu, u utakmici u kojoj je Barca još jednom pokazala koliko je opasna ako joj se ostavi i najmanje prostora.

• +13
Primera, 17. kolo: Real M. - Barcelona Izvor: Reuters / Autor: JUAN MEDINA

Bio je to susret u kojem je Zinedine Zidane iznenadio s Mateom Kovačićem od prve minute koji se pridružio Modriću u veznoj liniji i u prvom poluvremenu to je dobro funkcioniralo, a Real je kontrolirao situaciju i bio bolja momčad.

No, Ronaldo je upropastio dvije prilike koje je imao, a Benzema je glavom pogodio vratnicu u 42. minuti, što je bila najava frustracija za madridski klub u nastavku susreta. S druge strane, Paulinho se dvaput našao pred Keylorom Navasom, ali je Kostarikanac oba puta vrhunski regairao.

U drugom poluvremenu Barca je povela nakon sjajne akcije Rakitića koji je povukao kroz sredinu u 53. minuti i odigrao za Sergi Roberta koji je idealnom asistencijom poslužio Luisa Suareza, a Urugvajac je u svom stilu doveo goste u vodstvo.

Pogodak je šokirao nogometaše Reala, a onda je uslijedio konačni udarac. U 63. minuti Suarez se dvaput našao pred Navasom i nije ga uspio svladati, ali Carvajal je rukom spasio svoju mrežu i zaradio crveni karton, a Lionel Messi zabio je s bijele točke.

Do kraja susreta domaći su se ipak pokušali vratiti u susret s igračem manje, ali Ter Stegen je sačuvao svoja vrata i Barca je stigla do velike pobjede koju je zaokružio Aleix Vidal golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Mateo Kovačić igrao je do 72. minute, a Luka Modrić i Ivan Rakitić odigrali su cijelu utakmicu.

Ovim trijumfom Valverdeova momčad otišla je na ogromnih 14 bodova prednosti ispred Reala i devet ispred Atletica te se polako približava osiguranju novog naslova prvaka...