supersport hnl

Sjajni Zelenika spasio Varaždin protiv Rijeke u utakmici koju svi što prije žele zaboraviti

11.08.2024 u 23:26

Varaždin i Rijeka su u 2. kolu SuperSport HNL-a odigrali 'ratničku' utakmicu bez pobjednika i bez golova, 0:0

Velika se borba vodila u Varaždinu, ali ova je 'ratnička' utakmica na kraju završila bez golova...

Na žalost, pravih prilika gotovo da i nije bilo, domaćin je ostao bez udarca u okvir Rijeke, dok su gosti s Rujevice tek dva puta opasnije zaprijetili golu Olivera Zelenike.

U 21. minuti Pašalić je 'pogodio' Hodžu koji je pucao glavom, ali neprecizno. U 25. minuti je Boršić proigrao Dabru, ali njegov šut odlazi malo pored gola. U pitanju su bili doslovno centimetri...

• +30
Varaždin - Rijeka, SuperSport HNL, 11.8.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Igralo se otvoreno s obje strane, a najbolju priliku u prvom dijelu utakmice imao je Varaždin u 36. minuti. Marko Dabro je dobio loptu u prostor, obišao Martina Zlomislića, ali je otišao previše ukoso i pucao u vanjski dio mreže.

Rijeka je najbolju priliku imala u nastavku, u 69. minuti je Majstorović pucao, a Zelenika sjajnom paradom obranio vjerojatno najbolju priliku na utakmici.

Varaždin - Rijeka 0:0, šansa Majstorovića, obrana Zelenike Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

Treba spomenuti još i priliku za Varaždin. Marina je u 72. minuti pucao glavom, ali ta lopta od obramenbog bloka Rijeke odlazi u korner.

Realno, utakmica je ovo koju svi što prije žele zaboraviti...

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport