ZLATNI ADUT

Slaven Bilić srušio i Chelsea, Mourinho poludio...

24.10.2015 u 18:21

Slaven Bilić nastavlja skupljati 'skalpove' najvećih trenera današnjice. Nakon Arsenala, Liverpoola i Cityja, njegov West Ham je mjeru uzeo i aktualnom prvaku Chelseaju

West Ham je nakon velike bitke na Upton Parku svladao Chelsea rezultatom 2:1 (1:0) i probio se na drugo mjesto Premiershipa s bodom zaostatka iza vodećeg Cityja kojega u nedjelju čeka gradski derbi Manchestera.

Bilić je do najvrjednije domaće pobjede sezone došao pogocima Zaratea i Carrolla, kojega je malo ranije uveo s klupe, dok je Chelsea bio izjednačio pogotkom stopera Cahilla.

U prvom dijelu Chelseaju s razlogom nije priznat gol kada je lopta ostala doslovno 2 cm 'predugačka' kod gol linije, a u 42. Fabregasu je poništen gol zbog zaleđa koji je vjerojatno trebao biti priznat.

Ključni trenuci zbili su se u posljednjoj minuti prvog dijela. Nemanja Matić je nakon zasluženog drugog žutog kartona postao tragičar dvoboja, a s isključenjem sjajnog srpskog veznjak nisu se mogli pomiriti mnogi. Fabregas i Costa dobili su žute kartone, a Mourinho i njegov pomoćnik odstranjeni su s klupe od strane suca Mossa pa su nstavak morali gledati s tribina.

U nastavku je Chelsea krenuo odlično i uspio izjednačiti, no Bilićev potez da uvede Andyja Carrolla (Nikica Jelavić ostao je na klupi) pokazao se kao sjajan potez obzirom da je nekada najskuplji Englez glavom pogodio za pobjedu svoj prvi gol nakon gotovo devet mjeseci.

Slaven Bilić ostaje najveći hit Premiershipa, a pred njim je gostovanje kod Watforda na kojemu možda dobije priliku i preuzeti prvenstveni vrh nakon 10 odigranih kola. To nitko nije mogao pretpostaviti... Kao niti da će Chelsea nakon devet kola biti u donjem (trenutno su 12.) dijelu ligaškog poretka.