psk_2

neutješni slovaci

Slovački kapetan slomljen nakon poraza od Engleza: Teško je pronaći riječi...

Engleska nije pokazala gotovo ništa do 94. minute, ali kada je to bilo najpotrebnije, zvijezda Real Madrida, Jude Bellingham, zablistao je. U produžecima, Harry Kane je osigurao pobjedu od 2-1 svojim odlučujućim pogotkom, omogućivši Engleskoj prolazak u sljedeću fazu natjecanja

Susret u osmini finala Europskog prvenstva u Njemačkoj izazvao je mješovite osjećaje među navijačima Engleske. Momčad Tri Lava suočila se s neočekivano teškim protivnikom u 45. reprezentaciji svijeta, Slovačkoj. Slovaci su poveli u 25. minuti kada je Ivan Schranz postigao gol preciznim udarcem. Engleska je teško pronalazila ritam i činilo se da će Slovaci odnijeti pobjedu.

No, u dramatičnoj završnici, u petoj minuti sudačke nadoknade, Jude Bellingham je izveo spektakularne škarice i izjednačio na 1-1, čime je utakmicu odveo u produžetke. Taj gol je donio veliko olakšanje engleskim navijačima te je Harry Kane odmah na početku produžetaka stavio točku na i.

Gorak okus ostao je u ustima reprezentativcima Slovačke te je nakon utakmice, kapetan Milan Škriniar, komentirao sljedeće.

'Teško je pronaći riječi, svi smo jako tužni. Bili smo tako blizu, Engleska ima kvalitetu, pritisnula nas je i onda se odjednom pojavi Bellingham s golom. Boli jer smo primili gol u zadnjoj minuti, ali stvarno sam ponosan na čitavu momčad. Bili smo spremni ispisati povijesti, no nažalost sve je otišlo u drugom smjeru. Nadam se kako ćemo se vratiti jači.'

• +61
Engleska - Slovačka, EURO 2024., osmina finala, 30.6.2024. Izvor: EPA / Autor: ABEDIN TAHERKENAREH

Novinarima se obratio i strijelac jedinog gola za Slovake i njegov treći na prvenstvu, Ivan Schrantz.

'Zabio sam treći gol na EURU, ali što onda? Moglo je biti sjano, ali izgubili smo u posljednjem trenutku. Nemamo zašto biti ljuti, moramo se pomiriti s ovim porazom iako ćemo vjerojatno žaliti do kraja života. Možda više nećemo dobiti ovakvu priliku kako bismo ispisali povijest.'

Slovački izbornik Francesco Calzona teško se mirio s porazom...

'Osjećam ponos, odligrali smo veliku utakmicu protiv klasnog protivnika koji je jedan od favorita za naslov. Engleskoj smo dopustili vrlo malo i umalo smo prošli. Nažalost, na kraju nismo uspjeli iako smo u produžetku pola vremena proveli u suparničkoj polovici. Primili smo gol na samo nekoliko sekundi do kraja i to od igrača madridskog Reala kojemu je dovoljno nekoliko centimetara da te kazni. Igračima sam rekao kako su odradili odličan posao, bili su fantastični', prokomentirao je Francesco Calzona.

Iduću utakmicu u četvrtini finala, Engleska igra protiv Švicarske, 6. srpnja u 18 sati.