čudo u varaždinu

Slovenci sve frustracije iskalili na Španjolcima i oduzeli im polufinale?

23.01.2018 u 19:45

Nakon što su u prvom dijelu Eura s pravom rigali vatru na suce, ali i sa samo jednim bodom stigli na utakmice drugog kruga, slovenski su rukometaši kreirali senzaciju i pobjedom 31:26 nad Španjolskom maksimalno zakomplicirali situaciju u Skupini II

Veselin Vujović nakon utakmica protiv Makedonije i Njemačke udario je po EHF-u, a Slovenci su čak prijetili odlaskom s Eura. Ipak, razum je prevladao, a u zadnjem kolu, pobjedom nad Crnog Gorom, Slovenci su izborili nastup u Skupini II, u koju su prenijeli bod.

• +12
Slovenija - Španjolska (EP u rukometu 2018) Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Protiv Danaca nisu mogli, ali su zato protiv Španjolaca odigrali u transu.

Od prve minute Vujovićevi su igrači imali vodstvo. Vodili su i 5:2. Nakon toga Španjolska u 13. minuti preokreće na 7:6 i bio je dojam da će utakmica otići u očekivanom smjeru, odnosno na stranu Španjolaca.

Kostelic je zaključao svoj gol, a Marguč te potom Blagotinšek, Zarabec i Janc počeli su zabijati iz svih mogućih pozicija.

U 37. minuti bilo je 20:15, potom u 42. 23:18, a najveću prednost Slovenci su stekli u 45. minuti kada je Blaž janc zabio za 25:18.

Naravno, u varaždinskoj Areni zavladalo je ludilo, koje je čak i ponijelo slovenske igrače.

Dušebajev je golom za 25:28 vratio nadu Španjolcima, ali Blagotinšek u 57. minuti zabija za 30:26 dok Skok brani sedmerac a Verdinek zabija 'čavao u lijes' Španjolaca.

Sloveniju su do pobjede predvodili Gašper Marguč s pet, te Blaž Blagotinšek i Borut Mačkovšek sa po četiri gola, dok su vratari Urh Kastelic (12) i Matevž Skok (3) imali ukupno 15 obrana. U španjolskim redovima najefikasniji su bili Ferran Sole sa šest i Adrian Figueras sa četiri gola.

Nakon ove pobjede Slovenija ima tri boda, dok su Španjolci ostali na četiri. A ono što je za igrače Jordija Ribere najgore - što ih već sutra (op.a. u srijedu) čeka dvoboj protiv Njemačke.

Da su Španjolci pobijedili, gotovo sigurno bi bili u polufinalu, a sada im prijete Nijemci. Možda čak i Makedonci.