OPET 'SAMI' NA VRHU

Solidni Osijek pao pod naletima Dinamovih legionara

03.04.2016 u 16:56

Nogometaši Dinama objeručke su prihvatili 'poklon' sa subotnje utakmice Rijeke i odvojili se na ljestvici MAXtv Prve lige

Osijek je u Zagrebu odigrao solidnu utakmicu, ali domaći Dinamo je slavio sa 3:0 (1:0) i stvorio si zalihu od četiri boda na čelu prvenstvene ljestvice.

Abolirani Junior Fernandes našao je mjesto u početnom Mamićevom sastavu, no nije blisato. Najbolji pojedinac dvoboja, Osijekov vratar Malenica, obranio mu je niz pokušaja među kojima i jedan s bijele točke pri rezultatu 1:0, da bi ga najagilniji Dinamovac ipak svladao na kraju dvoboja.

Dinamo u prvih pola sata nije uputio niti jedan udarac po golu, no do kraja poluvremena umalo je riješio sve tegobe. Prvo je točan ubačaj Machada nespremne našao obrambene igrače gostiju i Francuz Taravel postigao je gol glavom. Već nekoliko minuta zatim Taravel je srušen u kaznenom prostoru, no Malenica 'čita' pokušaj Fernandesa i zadržava nadu svojoj momčadi.

Tada je krenula kanonada plavih igrača, no na odmor se otišlo s rezultatom 1:0. U nastavku je Osijek očekivano preuzeo veći rizik u igri, no domaći su iskusno koristili 'rupu' po bokovima i nastavili nizati prilike.

Odluka je došla u 65. minuti kada je Henriquez zabio iz blizine i svojim prvim golom nakon studenog opravdao uvođenje s klupe. Osijek nije imao snage za zakomplicirati situaciju, a u sučevoj nadoknadi Malenicu je ipak uspio svladati i Fernandes nakon dodavanja Gojaka.

Dinamo Zagreb Osijek 3:0
Split Hajduk 19:00