psk_2

PRIPREMNE UTAKMICE

Španjolsko upozorenje; bili u 'minusu', ali već do poluvremena razbili suparnika

• S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 09.06.2024 08:27
  • Objavljeno 09.06.2024 u 08:27

Nogometna reprezentacija Španjolske s uvjerljivih je 5:1 pobijedila Sjevernu Irsku u Palma de Mallorci, u posljednjem prijateljskom ogledu prije odlaska na EURO.

Uvjerljivom pobjedom Španjolska je tako najavila prvu utakmicu na prvenstvu, a to je ogled 1. kola skupine B protiv Hrvatske 15. lipnja.

Sjeverni Irci su šokirali domaćina već u drugoj minuti kada je Ballard pogodio domaću mrežu za gostujućih 1:0. Međutim, trebalo je vrlo malo vremena da španjolski nogometaši postave stvari na svoje mjesto.

Prvo je Pedri precizno iz daljine naciljao u 12. minuti za 1:1, dok je već u 18. minuti Španjolska vodila nakon što je Jesus Navas asistirao, a Alvaro Morata kvalitetnim trzajem glavom pogodio za 2:1.

Do kraja poluvremena su uslijedila još dvije brze i precizne akcije Španjolaca za 4:1. U 29. minuti svoj je drugi pogodak dao Pedri za 3:1, dok je četvrti gol za domaćina postigao Fabian Ruiz u 35. minuti.

U nastavku susreta Španjolci su smirili ritam igre te su postigli tek jedan pogodak. Sve je pripremio razigrani i inače dvostruki asistent Lamine Yamal, dok je konačnih 5:1 postavio Oyarzabal.

Udarna momčad Španjolske je bila Unai Simon, Jesus Navas, Nacho, Le Normand, Cucurella, Rodri, Pedri, Fabian Ruiz, Yamal, Nico Williams i Morata, dok su u nastavku ogleda još zaigrali Carvajal, Alex Grimaldo, Laporte, Oyarzabal, Laporte, Merino i Joselu.

Prijateljske utakmice:

• Španjolska - Sjeverna Irska 5:1 (Pedri 12, 29, Morata 18, Fabian Ruiz 35, Oyarzabal 60 / Ballard 2)
  • Danska - Norveška 3:1 (Hojbjerg 12, Vestergaard 21, Poulsen 90 / Haaland 72)
  • Belgija - Luksemburg 3:0 (Lukaku 42-11m, 57, Trossard 81)
  • Švedska - Srbija 0:3 (Milinković-Savić 18, Mitrović 60, Tadić 70)
  • Švicarska - Austrija 1:1 (Widmer 26 / Baumgartner 5)
  • Moldavija - Cipar 3:2 (Mospan 43, Stina 71, Bogaciuc 78 / Špoljarić 50, Pittas 54)
  • Mađarska - Izrael 3:0 (Sallai 11, Varga 19, 22)
  • Estonija - Farski otoci 4:1 (Tamm 43, Anier 50, Tur 83, Kuraksin 89 / Knudsen 24)
  • Slovenija - Bugarska 1:1 (Šporar 14 / Despodov 4-11m)
  • Latvija - Litva 0:2 (Kucys 49, Dolžnikov 72)