Srbija uspjela što nitko nikad nije na Olimpijskim igrama

• A.H.
  • Zadnja izmjena 07.08.2024 11:19
  • Objavljeno 07.08.2024 u 10:23

Košarkaši Srbije nadoknadili su 24 poena zaostatka iz druge četvrtine četvrtfinalnog dvoboja s Australcima te u produžetku došli do pobjede 95:90.

To je najveći preokret u povijesti Olimpijskih igara. Nitko nikad na najvećoj smotri nije nadoknadio 24 poena prednosti. Srbija je ujedno postala i prva reprezentacija koja je nadoknadila 12 razlike na poluvremenu još od Olimpijskih igara u Barceloni 1992. godine kada su Sovjeti okupljeni u Zajednicu neovisnih država izgubili prvo poluvrijeme od Australije 35:51, a onda drugo dobili s 50:12.

U polufinalu Srbija će igrati protiv prvog favorita Sjedinjenih Američki Država, a u drugom polufinalu sastaju se domaćin Francuska i Njemačka. Ovo je prvi put još od 1992. godine da su tri europske reprezentacije u polufinalu. Prije 32 godine uz ZND u polufinalu su bili Hrvatska i Litva, a zlato su osvojili Amerikanci.