U 32. kolu SuperSport HNL-a Hajduk je izgubio 2:0 u Osijeku i dopustio Dinamu da mu se približi na bod zaostatka.
I ovu utakmicu je Rokas Pukštas, najvrjedniji Hajdukov nogometaš, počeo na klupi, a priliku je dobio u drugom poluvremenu. Mnogim navijačima Hajduka i analitičarima nije jasno zašto je Pukštas u drugom planu kod trenera Gennara Gattusa.
Splićani su za 20-godišnjeg Amerikanca prije godinu dana tražili desetak milijuna eura, a sada vrijedi duplo manje i cijena mu pada iz dana u dan.
Ove sezone je skupio samo 1851 minutu i zabio jedan gol uz jednu asistenciju. Prošle sezone je bio strijelac sedam golova i jedan od ključnih igrača momčadi.
'Gattuso griješi s njim. Nije mi jasno zašto ga je u gurnuo stranu. Igrača koji je prije godinu i pol dana uz Livaju bio najveća vrijednost Hajduka. Ja se stvarno ne sjećam kad je zadnji put zabio', komentirao je za tportal Ilija Lončarević, legendarni trener.