Nizozemska je sjajno otvorila utakmicu spektakularnim golom Simonsa u 7. minuti, ali Engleska je brzo odgovorila preko Kanea koji je u 18. minuti iz penala zabio za 1:1. U nastavku je bio slabiji ritam igre i kad smo mislili da idemo u produžetak Watkins je majstorskim golom u 90. minuti odveo Englesku u veliko finale protiv Španjolske

NIZOZEMSKA: Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake - Schouten, Simons, Reijnders - Malen, Gakpo - Depay

ENGLESKA: Pickford - Walker, Stones, Guehi - Saka, Mainoo, Rice, Trippier - Bellingham, Foden - Kane

• +66
Nizozemska - Engleska, polufinale EURO 2024.; 10.7.2024. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK
Cup tree provided by Sofascore
  • 90'

Kraj utakmice

• 90'

GOOOOOL!! Engleska je povela protiv Niozezemske! Watkins se sjurio u šesnaesterac i majstorski je pogodio za 2:1!

• 89'

Nakon dugo vremena ozbiljnija prijetnja Engleske! Palmer je pucao iskosa iz dobre pozicije u šesnaestercu, ali nije bio precizan

• 87'

Van Dijk je dobio žuti karton zbog prigovora

• 86'

Saka je zaradio žuti karton

• 81'

Dvostruka promjena kod Engleske, Watkins i Palmer su ušli umjesto Fodena i Kanea

• 80'

Engleska je povela golom Sake ali pogodak je poništen zbog zaleđa

• 77'

Opet prijeti Nizozemska! Simons je naletio na odbijenu loptu u šesnaestercu, ali pucao je direktno u golmana

• 72'

Bellingham je dobio žuti karton

• 69'

Nizozemska je preuzela kontrolu nad utakmicom i pletu mrežu oko šesnaesterca Engleske