REZULTATI KUPA

'Topnici' u londonskom derbiju nadigrali 'spurse'

04.01.2014 u 21:21

Nogometaši Arsenala posljednji su ove subote izborili 4. kolo engleskog FA Cupa. U velikom londonskom derbiju 'topnici' su s 2-0 nadigrali Tottenham...

Sa po golom u oba poluvremena momčad Arsenea Wengera lakoćom je prošla u iduće kolo natjecanja. Obje su momčadi izvele prilično jake sastave, a boljim se taktičarom, u odnosu na Tima Sherwooda, ipak pokazao francuski strateg Arsenala.

Strijelac prvog pogotka u 31. minuti bio je Santi Cazorla, nakon što ga je na lijevoj strani Tottenhamova šesnaesterca lijepo poslužio mlađahni Serge Gnabry. Španjolac je iz prve lijevom nogom neobranjivo pogodio dijagonalni kut gola Huga Llorisa.

Konačan rezultat postavio je Tomaš Rosicky nakon katastrofalne pogreške Dannyja Rosea u obrani. Češki je reprezentativac sam izbio pred Llorisa u 61. minuti, te je samo 'piknuo' loptu preko francuskog vratara.