Tunisu pripao okršaj za prestiž i čast; debitant Panama doma se vraća bez boda

• D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 28.06.2018 22:21
  • Objavljeno 28.06.2018 u 22:19

U dvoboju 3. kola G skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Tunisa su u Saransku pobijedili Panamu s 2-1 (0-1) i osvojili treće mjesto

U susretu, posve nevažnom za rasplet skupine, Tunis je u Saransku preokretom pobijedio Panamu s 2-1. Pogotke su za Tunis dali Fakhreddine Ben Youssef (51) i Wahbi Khazry (66), dok je Panama vodila autogolom Yasinne Meriaha (33).

Panama je povela u 34. minuti nakon duge akcije u kojoj je prvo Barcenasov udarac vratar Tunisa jedva obranio, a u nastavku akcije Jose Luis Rodriguez je uputio šut s 18 metara, a lopta je pogodila tuniskog braniča Meriaha i prevarila vratara.

U 51. minuti Tunižani su izjednačili nakon lijepe akcije u kojoj je ubačaj Khazrija s desne strane Fakhreddine Ben Youssef sproveo u mrežu.

U 64. minuti velika prilika za Panamu, ali udarac Barcenasa brani vratar Mathlouhi, da bi odmah u sljedećem napadu Tunižani poveli. Opet je to bila brza i precizna akcija afričke momčadi, a Haddadi pronalazi samog Wahbija Khazrija kome nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.