nevjerojatno

Uprava Cibalije konačno 'pukla': U prvih 11 kola oštećeni smo u čak pet utakmica...

18.10.2024 u 21:03

Cibalia je izdala oštro priopćenje u kojem su otvoreno prozvali suce, tvrdeći da su im u 11 kola SuperSport Prve NL svojim greškama oduzeli čak sedam bodova.

Klub iz Vinkovaca danas je na gostovanju kod Opatije odigrao 1:1, poveli su golom Ivana Lozića u 77. minuti, no domaći su samo pet minuta kasnije izjednačili zahvaljujući pogotku Davida Žabeca.

Uz priopćenje, Cibalia je priložila nekoliko fotografija spornih situacija za koje smatraju da su im nanijele štetu. Među njima je i scena s današnje utakmice u kojoj su tražili jedanaesterac zbog igranja rukom domaćeg igrača, no sudac Jakov Titlić nije smatrao da je riječ o najstrožoj kazni. Nakon utakmice, predsjednik Damir Mustapić potpisao je priopćenje koje prenosimo u cijelosti.

Cibalia: Više nećemo šutjeti

'Kroz svoju dugu povijest i bogatu tradiciju, naš Klub je prošao kroz svašta. Godinama smo bili svjedoci nepravde i osjetili smo je na svojoj koži; od finala Kupa 1999. godine do smiješnih kaznenih udaraca koji su dosuđeni protiv nas, poput onog dosuđenog na Soudaniju, zbog kojeg su se snimale parodije. No, ono što prolazimo ove sezone u SuperSport Prvoj NL stvarno je prevršilo svaku mjeru.'

'U prvih 11 kola oštećeni smo u čak pet utakmica, gdje su nam suci svojim pogreškama oduzeli sedam zasluženih bodova. Naš Klub, koji je iznjedrio mnoge talentirane igrače, a kroz koji su prošla čak četiri hrvatska izbornika (Otto Barić, Dražan Jerković, Igor Štimac i Zlatko Dalić), zaslužuje više poštovanja i respekta. Sav trud našeg stručnog stožera, igrača i Uprave pada u vodu kad netko svojim greškama uništi sav naš rad i obezvrijedi postignuto.'

'VIŠE NEĆEMO ŠUTJETI JER JEDNOM ILI DVAPUT MOŽE BITI SLUČAJNO, ALI KADA SE TO KONSTANTNO PONAVLJA, ONDA JE STVARNO PREVRŠILO SVAKU MJERU.'

Borit ćemo se svim sredstvima da zaštitimo naš klub', stoji u priopćenju.