Rukometaši skopskog Vardara novi su europski prvaci nakon što su u nedjeljnom finalu Lige prvaka odigranom u Koelnu pobijedili mađarski Veszprem sa 27:24 (16:11) te drugi put u klupskoj povijesti osvojili pehar ovog elitnog klupskog natjecanja, a hrvatski reprezentativac Igor Karačić proglašen je najboljim igračem finalnog turnira.
Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Čupić je sa pet pogodaka bio drugi strijelac momčadi iza Brazilca Moraesa, dok je Karačić uz posao razigravača uspio postići i tri gola, koliko su zabili još Slovenac Skube i Rus Dibirov. Latvijac Krištopans postigao je četiri pogotka za pobjednike. Kod Veszprema najefikasniji je bio Francuz Kentin Mahe sa šest golova, a hrvatski reprezentativac Manuel Štrlek ostao je bez ijednog šuta.
Vardar je tijekom cijelog susreta imao prednost, osim na početku kad je mađarska momčad povela sa 2:1. No, do kraja prvog poluvremena makedonski prvak je stvorio pet golova prednosti koju je početkom nastavka podigao na +6 (17:11) golom Karačića.
Ulaskom Arpada Šterbika pred mađarska vrata Veszprem se vratio u igru. Triput su Mađari došli na gol zaostatka, ali nijednom nisu uspjeli izjednačiti za što velike zasluge ima i Ivan Čupić koji je u završnici dvoboja pogodio sva tri sedmerca i realizirao kontranapad.
Čupiću je ovo drugi naslov s Vardarom, a ukupno treći, jer je sudjelovao i u senzacionalnom preokretu i trijumfu Kielcea u istoj dvorani prije tri godine, također protiv Veszprema. Karačić je oba naslova europskog prvaka osvojio s Vardarom.
Vaeszprem je i u četvrtom finalu (2002., 2015., 2016. i 2019.) ostao bez naslova najbolje europske momčadi.
U utakmici za treće mjesto Barcelona je svladala Kielce sa 40:35. Za poražene je Luka Cindrić postigao tri pogotka, Marko Mamić jedan, a Filip Ivić je imao dvije obrane.
'Sedam godina prošlo je otkako sam krenuo ulagati u rukomet u ovoj zemlji, počevši sa ženskom ekipom 2012. godine i već sljedeće godine pridružio sam se muškom klubu. Nažalost, od tih sedam godina provedenih u rukometu tri su prošle kako se ja svakodnevno borim za podršku klubu, uz konstantno zaduživanje i uzimanje kredita. Prihod koji klub godišnje inkasira od EHF-a i sponzora nije ni 10 % ukupne svote koju godišnje ulažem. Imam dosta obećanja da ću uskoro dobiti pomoć za ovaj sport, ali evo, spominjem ovo već sedmu godinu, a pomoći nema', nedavno je pričao makedonskoj javnosti Sergej Samsonjenko.
Ruski je milijunaš te 2012. godine spas od progona u domovini pronašao u Makedoniji i dio svog bogatstva krenuo ulagati u tamošnji rukomet. I sjajno mu je krenulo, jer Makedonija je već tradicionalno rasadnik vrhunskih rukometaša. Ušao je u mušku momčad Vardara 2013. godine i pokrenuo nešto do sada neviđeno u svjetu rukometa. Jer već 2017. godine Vardar je - najvećim dijelom 'na hrvatski pogon' - stigao na sam vrh, osvojio je naslov prvaka Europe. Sada je, 2019. to i ponovio.
'To je glavni razlog zbog kojeg neću moći financirati klub i sljedeće sezone. Proteklih godina Vardar je bio simbol države i dominirao je sportom. Vardar je bio i bit će nacionalni ponos za svakog stanovnika. 2017. godine postao je prvak Europe u muškoj konkurenciji i donio šampionsku krunu ovoj zemlji. Nikada neću zaboraviti ni ja, a ni svi građani kako je u Skoplju više tisuća ljudi dočekalo i poklonilo se uspjehu naših rukometaša', zaključio se Samsonjenko.