PAO METALURG

Važna pobjeda Medveščaka; Wright zabio osam sekundi prije kraja!

07.11.2014 u 15:29

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka na gostovanju kod Metalurga u Novokuznjecku slavili su sa 3:2, a pobjednički gol zabio je osam sekundi prije kraja – u dramatičnoj završnici utakmice - James Wright.

Bila je ovo vrlo važna pobjeda jer neki igrači zbog gripe nisu mogli igrati u Novokuznjecku, a nakon odlaska Brusta iz kluba (te ozljede Dekanicha) niti pozicija vratara nije se činila tako sigurnom.

Nakon što su prije desetak dana u Zagrebu nadigrali Metalurg uspjeli su ih nadigrati i u Rusiji nakon prave drame. Dodajmo kako je Medveščak vodio sa 0:1 i 1:2, ali se Metalurg dva puta vraćao i bio je jako blizu produžetka. Međutim, Wright je osigurao vrijedna tri boda...

Prva trećina je, kao i ona u Zagrebu, protekla bez golova. Igrači Metalurga imali su mrvicu više prilika za pogodak, omjer udaraca na gol bio je 12:9, ali vratar Medveščaka Mark Owuya nije propustio niti jedan pak u mrežu.

U drugu trećinu Medvjedi su krenuli furiozno te su već u prvim minutama imali nekoliko odličnih šansi za pogodak. Pokušao je Bill Thomas, Aaron Palushaj pa Patrick Bjorkstrand, ali vratar Metalurga Rafael Hakimov obranio je svaki udaraca. Ipak u 26. minuti je posustao ispred Andrewa Hutchinsona. Prvi Hutchinsonov pokušaj je uspio spriječiti, ali drugi nije i Medvjedi su imali gol prednosti.

Osam minuta kasnije Sergej Dorofejev je izjednačio na 1:1, no taj rezultat nije dugo stajao na semaforu. U 38. minuti, unatoč situaciji s igračem manje, Medvjedi su ponovo izigrali domaćine. Naime, nakon neuspješne akcije Metalurga, pak je dospio do Matta Andersona koji se s polovice klizališta sjurio prema Hakimovu i u trenu ga pospremio u mrežu za 1:2.

U posljednjoj trećini, nakon što su igrači Medveščaka propustili dva powerplaya, Metalurg je u 53. minuti sve vratio na početak pogotkom Kirila Kaprizova. Nakon 2:2 krenula je žestoka borba za tri boda i kada se činilo da će susret otići u produžetak, James Wright je u posljednjem napadu ugurao pločicu u mrežu Hakimova

METALURG NOVOKUZNJECK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)