SuperSport HNL

[VIDEO/FOTO] Fantastičnu utakmicu i pobjedu Gorice nakon velikog preokreta zasjenila je strašna ozljeda domaćeg napadača

10.03.2023 u 19:28

Nogometaši Gorice su u prvoj utakmici 25. kola SuperSport HNL-a na svom terenu pobijedili Istru 1961 5:4. Bio je to fantastičan susret u kojem su gosti imali vodstvo 3:1 u 80. minuti i na kraju nakon senzacionalnog preokreta Gorice izgubili 5:4. No, sve je zasjenila teška ozljeda napadača Gorice Ante Mateja Jurića

Bila je to fenomenalna utakmica u Velikoj Gorici! Gosti iz Pule su u 80. minuti vodili 3:1 i bili nadomak pobjede, samo da bi Gorica s tri gola u četiri minute ostvarila preokret, a onda su u sudačkoj nadoknadi pala još dva gola.

Golove za Goricu postigli su Slavko Bralić (30), Jurica Pršir (79-11m), Kristijan Fučak (81), Joey Suk (83) i Josip Mitrović (90+5), dok je dvostruki strijelac za Puljane bio Mounsef Bakrar (13, 42), a po jedan gol postigli su Facundo Caseres (55) i Darwin Matheus (90+4).

Gosti su puno bolje krenuli u susret, u potpunosti zagospodarili terenom te za takvu igru bili i nagrađeni vodećim golom u ranoj fazi. Caseres je sjajnom okomitom loptom u 13. minuti 'rasparao' obranu Gorice i uposlio Bakrara koji je pravovremeno utrčao u kazneni prostor te po prvi put matirao Radoševića.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Gorica je poravnala nakon pola sata igre nakon prekida i uz veliku dozu sreće. Pršir je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, na loptu je krenuo stoper Bralić koji je trznuo glavom, ali je promašio loptu koja ga je zatim pogodila u rame te dobila nevjerojatnu putanju kojom je lobala iznenađenog Majkića i završila u samom gornjem desnom kutu Istrina gola. O tome kako mu takav udarac nije bio namjera najbolje je rekla Bralićeva reakcija koji je pogledom tražio loptu po zraku dok je ona ulazila u mrežu.

Bolju igru u prvom poluvremenu Istra je uspjela i materijalizirati vodstvom od 2:1 do kojeg je stigla u 42. minuti. Caseres je proigrao Vuka na lijevom krilu, uslijedio je ubačaj za Bakrara u peterac. Prvi pokušaj gostujućeg napadača zaustavila je vratnica, ali lopta mu se vratila u noge, a iz drugog pokušaja je bio mnogo precizniji za svoj drugi gol na utakmici.

Kada je Istra u 55. minuti povela s dva gola razlike, činilo se kako je na putu do nove, treće ovosezonske pobjede protiv Gorice. Lopta je skakutala po kaznenom prostoru domaćih dok na nju nije natrčao Caseres i preciznim prizemnim udarcem s 15 metara pogodio bliži kut.

U 60. minuti dogodila se teška ozljeda. Napadač Gorice Ante Matej Jurić bio je u skoku s veznjakom Istre Tomislavom Duvnjakom. Jurić je u tom skoku udario Duvanjaka, a nakon toga nezgodno pao na travnjak.

Na žalost, Jurić je pao na ruku i s bolnom grimasom ustao, ali odmah se vidjelo da je teško stradao. Čini se da je slomio ruku te je kolima Hitne pomoći prebačen u bolnicu.

Tih 3:1 za Istru stajalo je do 80. minute, a tada je velika neopreznost njezina golmana Majkića bila okidač za preokret. Majkić se poigravao s loptom na rubu svog kaznenog prosora, prikrao mu se Fučak i oteo mu loptu, a Majkić je klizećim startom srušio napadača Gorice. Lopta je stigla do Majstorovića koji je sa 17 metara promašio prazan gol, pa je sudac Lovrić nakon tog promašaja na monitoru pregledao start Majkića i dosudio kazneni udarac za domaće. Precizan izvođač bio je Pršir.

Niti četiri minute nakon toga Gorica je bila u vodstvu. U 81. minuti Bralić je izveo slobodni udarac s desne strane na drugu vratnicu odakle je Vojtko vratio loptu u srce kaznenog prostora gdje je natrčao Fučak i snažnim udarcem poravnao na 3:3.

Samo dvije minute potom, u 83., Majstorović je izbačen na desnom krilu, on je potom uputio oštru loptu na peterac gdje je na prvoj vratnici natrčao Suk koji je zabio za 4:3 i kompletirao preokret.

U sudačkoj nadoknadi okupljenim gledateljima su akteri dvoboja na Gradskom stadionu priredili još šokova. Prvo je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Istra poravnala na 4:4, Matheus je na desnom krilu prevario Tomečaka i stvorio si prostor za ubačaj kojega je očekivalo nekoliko njegovih suigrača, ali lukavi Venezuelanac je uputio izravni prizemni udarac koji je završio u suprotnom kutu iznenađenog Radoševića.

No, tih 4:4 vrijedilo je manje od minute, opet je Majstorović probio desni bok, a onda i centrirao u kazneni gdje je natrčao Mitrović i udarcem glavom vratio prednost na stranu domaćih i konačnu pobjedu 5:4!

Posljednja Gorica sada ima 16 bodova, samo četiri manje od devetog Šibenika, dok je Istra 1961 ostala šesta s 31 bodom, dva manje od četvrtog Varaždina i petog Slavena Belupa. Na vrhu je Dinamo s 56 bodova, drugi Hajduk ima 44, a treći Osijek 36.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.