iz trenerskog kuta

[VIDEO, FOTO] Zoran Mamić prozvao prethodnike, a Igor Tudor bez imalo skromnosti: Trebalo je biti i uvjerljivije

12.07.2020 u 23:54

Nogometaši Hajduka posve zasluženo odnijeli su sva tri boda s maksimirskog stadiona. 'Bili' su pobijedili 3:2, iako su 'modri' dva puta vodili. Naravno, nakon utakmice puno zadovoljniji bio je gostujući trener Igor Tudor

Zoran Mamić neće po dobrome pamtiti premijerni nastup u drugom silasku na trenersku klupu Dinama. Jer osim što su mu Bad Blue Boysi slali neugodne poruke, a potom i početkom drugog poluvremena napustili stadion jer se ne slažu s njegovim imenovanjem za trenera, Mamić je doživio i poraz od najvećeg suparnika. Uz igru koja ne uljeva povjerenje.

'Nismo sretni kad izgubimo, ali čestitke Hajduku na zasluženoj pobjedi. U prvih 20-25 minuta imali smo glavu i rep i na dvije-tri pogreške izgubili smo nit igre i Hajduk je preuzeo kontrolu. Nismo uspjeli to pokriti, ali nesmotrenošću Gojaka dodatno smo se oslabili i cijelo poluvrijeme igrali s igračem manje, što nije jednostavno, pogotovo na kraju sezone', rekao je Zoran Mamić, a onda spomenuo nešto što se njegovom prethodniku Igoru Jovićeviću neće nimalo sviđati.

'Dinamo fizički nije u optimalnom stanju, to je za neku dublju analizu. Hajduk je iskoristio to, puno prijetio iz centaršuta i došao do tri boda'.

• +11
Dinamo - Hajduk (34. kolo HT Prve lige) Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Igor Tudor napokon je dočekao malo razloga za veselje. Jer i Hajduk je u posljednjim utakmicama bio loš, a kritike su stizale sa svih strana.

'Zanimljiva utakmica za gledanje, gledatelji su uživali, trebalo je biti još više golova', rekao je zadovoljni Igor Tudor nakon pobjede pred kamerama Arenasporta.

'Tolike šanse, penal... Važna pobjeda uvijek kad se igra protiv najvećeg suparnika i dat će nam podstreka za preostale dvije utakmice. Mi smo im praktički darovali dva gola, a mogli smo dati još dva, tri. Momci su dobro trčali. Taj segment je odlučio pobjednika. U novom sistemu dobro su se snašli, Čolina je odigrao baš onako dobru utakmicu i dobar poticaj', rekao je Tudor pa se dotakao problematike s ovom formacijom:

'Konstantno imamo problem golova koji nisu tipične devetke šesnaesterca, i Jairo i Eduok su više krilni napadači pa bi to s dva napadača druge tipologije bilo ranije riješeno, ovako je uvijek teže nego što bi trebalo. Imamo završiti sezonu s ova dva kola'.

U sljedećem kolua na Poljudu se igra Jadranski derbi.

'Rijeka? Treba izvući ovo do kraja. Bez publike, koliko se čini. I to je to.

Slaven Belupo-Lokomotiva1:1
Dinamo Zagreb-Hajduk2:3