derbi pripao domaćinu

[VIDEO] Pogledajte gol kojim je Rijeka na svojoj Rujevici pobijedila Osijek u napetoj utakmici koju su gosti završili s igračem manje

22.02.2020 u 19:25

U derbiju 23. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin na stadionu Rujevica svladala Osijek sa 1:0 (1:0).

• +7
Hrvatski Telekom prva liga, 23. kolo, HNK Rijeka - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Jedini pogodak na utakmici postigao je Gorgon u 11. minuti. Raspopović je ubacio loptu s desnog krila, udarac glavom Andrijaševića završio je na glavi Gorgona koji je pogodio donji lijevi kut nemoćnog Ivušića.

U 89. minuti Osijek je ostao s igračem manje nakon što je Škorić u pokušaju da izbije loptu nogom u glavu pogodio Pavičića koji je krenuo u kontru. Sudac mu je pokazao izravni crveni karton, a s Pavičićem je srećom sve u redu.

Ovom pobjedom Rijeka je preskočila Osijek na trećoj poziciji, Rijeka ima 41, a Osijek 38 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 53 boda i utakmicom manje, drugi je Hajduk sa 44.

Hajduk-Gorica6:0
Rijeka-Osijek1:0