PRESKOČILI DOMAĆINE

Zahuktala Lokomotiva došla do tri gostujuća boda

06.11.2015 u 19:52

16. kolo MAXtv Prve lige otovorila je Lokomotiva gostujućom pobjedom kod Intera u Zaprešiću

Inter je prigradski ogled dočekao u gornjem dijelu ljestvice, no nakon poraza od Lokomotive rezultatom 1:2 (0:1) ustupili su petu poziciju današnjim pobjednicima. Momčad Samira Toplaka u dosadašnjem je dijelu prvenstva upisala samo jedan gostujući poraz, no Lokomotiva je večeras bila konkretnija i zasluženo se kući vraćaju s punim plijenom.

Inter je dobro otvorio utakmicu i nizao poluprilike pred raspoloženim vratarom Zelenikom, no nisu uspjeli poentirati i situacija na terenu ibrzo se okrenula u suprotnom smjeru.

Hladan tuš domaćine je zalio u 26. minuti kada je loptu u kut namjestio Josip Ćorić. Ubacio je svom stoperu Luki Capanu na rub peterca, a ovaj je snalažljivo nogom pogodio bliži kut pored igrača koji je prerevno 'čuvao prvu'. Da je stajao korak ispred uspio bi skrenuti loptu u polje ili novi korner, ovako mu se od čela odbila u - mrežu.

Inter je i dalje, poglavito početkom nastavka, tražio pput povratka; no kao da je nedostajalo energije u domaćim igračima. Praktična odluka dvoboja došla je u 67. minuti. Doležal je dubinskom loptom pronašao natrčalog Franka Andrijaševića koji se mirno spustio po liniji i pogodio za 0:2.

Inter je smanjio 11. golom najboljeg strijelca lige Ilije Nestorovskog devet minuta kasnije, no do kraja dvoboja nisu uspjeli stvoriti pravu opasnost po zelenikin gol i drugim porazom u nizu ostaju iza zamišljene polovine prevenstvenog poretka. Lokomotiva je drugom pobjedom u nizu sada 'primirisala' europskoj borbi. iako, Europa im je još vrlo daleko.