DRAMA U DOMU SPORTOVA

Žestok otpor prvaku! 'Medvjedi' pali tek u produžetku

15.01.2015 u 21:19

Medveščak je u Domu sportova ugostio Dinamo iz Moskve, a pred pet tisuća gledatelja poražen je tek u produžetku s 3:4

Medvjedi su vrlo dobro krenuli u utakmicu i većim dijelom kontrolirali pak, ne dopustivši Moskovljanima opasnijih prilika, čak ni kad je Dinamo imao igrača više. U 9. minuti Medvjedi su zahvaljujući upornosti St. Pierrea došli do vodstva. Hutchinson je uputio snažan udarac s plave linije, Šaričenkov je na tren zaustavio pak koji je pao na led iza njega, a St. Pierre nije imao težak posao pospremiti pak u prazan gol. Ipak, zagrebačka momčad nije uspjela sačuvati vodstvo do isteka prve trećine, Karpov je nakon gužve pred Heeterom u 18. minuti uspio ugurati pak u mrežu. U istoj minuti Babenko je doveo Dinamo u vodstvo.

Nakon asistencije u prvom dijelu, Hutchinson je u 28. minuti bio u glavnoj ulozi i za vrijeme powerplaya odličnim udarcem s vrha kruga poravnao rezultat. Tijekom reklamne pauze navijače je obradovao legendarni škotski gajdaš Callum Spud Fraser koji je pokazao svoju vještinu sviranja. Utakmica se nastavila u pozitivnom ritmu za Medveščak, u 33. minuti Leino je snažno pucao prema golu, pak se odbio nazad k njemu i s lakoćom je zaobišao golmana i ponovno doveo Medvjede u vodstvo. Ipak, slično kao i krajem prve trećine, Karpov je u 39. minuti zatresao mrežu za 3:3 i dodatnu napetost u posljednjoj trećini.

Igra se ubrzala u posljednjih 20 minuta. Dinamo je u jednom trenutku imao i 2 igrača više, ali penalty kill Medveščaka bio je na razini zadatka. Ipak, obje mreže su mirovale do isteka 60. minute i momčadi su podijelile po bod. Najbolji strijelac Dinama, Kaspars, u 63. minuti iskoristio je igrača više te tako donio Dinamu drugi bod.

Generali lavlje srce igračem utakmice prolašen je Ville Leino.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – DINAMO MOSKVA 3:4 (1:2, 2:1, 0:0, 0:1)
ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5000. Suci: Bulanov, Gofman, Goljak, Dedjulja.