Na slici se jasno može razaznati Jupiterova Velika crvena pjega, kao i niz drugih manjih oluja koje šaraju atmosferom plinovitog diva
Teleskop James Webb ne prestaje oduševljavati - njegove najnovije snimke Jupitera prikazuju plinovitog diva u posve novom svjetlu, stavivši u krupan kadar njegove polove i fascinantnu izmaglicu.
Na slici je također vrlo lako prepoznati Veliku crvenu pjegu, oluju koja je, podsjetimo, veća od Zemlje, kao i niz manjih oluja koje šibaju Jupiterovom nestabilnom atmosferom. Na ovoj slici, doduše, ona izgleda kao da je bijela, a razlog je, objašnava NASA, velika količina odbijenog svjetla.
Pogledamo li širi kadar, vidjet ćemo i Jupiterove prstenove koji su milijun puta manje blistavi od planeta, kao i dva sićušna mjeseca Amalteju i Adrasteju. Pjege na donjem dijeu slike su vjerojatno galaksije koje su upale u kadar.
'Ova slika sumira sva znanstvena nastojanja našeg svemirskog programa Jupiter koji proučava dinamiku i kemiju planeta, njegove prstenove i njegove satelite' kažu iz NASA-e. Znanstvenici su već počeli analizirati Webbove podatke kako bi dosegli nova otkrića o najvećem planetu našeg Sunčevog sustava.