MAXtv PRVA LIGA

Hajduk zapucao penal, ostao bez pobjede u derbiju!

12.05.2013 u 20:54

U posljednjoj utakmici 31. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka i Lokomotive odigrali su 0:0 na Poljudu

Samo četiri dana nakon prve utakmice finala Kupa Hajduk i Lokomotiva ponovo su morali odigrati međusobnu utakmicu na Poljudu, ovaj put u sklopu MAXtv Prve lige. Tijekom ovog dvoboja obje momčadi čuvale su svoje glavne taktičke adute, s obzirom da ih za deset dana čeka ključni uzvratni dvoboj Kupa na Maksimiru, pa i nije iznenađenje što nismo vidjeli mnogo prilika na terenu.

Hajduk je bio taj koji je bolje otvorio utakmicu. Maglica je u 4. minuti izašao sam pred Picka nakon pogreške gostujuće obrane, no uspio je promašiti cijeli gol. U prvom poluvremenu više nije bilo tako izglednih prilika, tek nekoliko dalekometnih udaraca s obje strane koji nisu ozbiljno zaprijetili golmanima.

Na početku drugog dijela Caktaš je opasno zaprijetio udarcem s ruba kaznenog prostora, koji je prošao tik pokraj vratnice i činilo se da ćemo gledati bolji nogomet. No, tempo je zatim opet pao i morali smo čekati 68. minutu za prvo veliko uzbuđenje. Tada je mladi Mujan koji je ušao u igru iznudio kazneni udarac nakon kontakta s Pickom, no ni to nije bilo dovoljno Hajduku da zabije pogodak. Vuković je pogodio vratnicu i tako je propala najveća prilika Splićana.

U završnom dijelu utakmice igralo se nešto otvorenije, ali izrazitih prilika nije bilo pa su se momčadi morale zadovoljiti osvojenim bodom.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Lokomotiva je sada vrlo blizu osiguravanju drugog mjesta, dok je Hajduk ostao na petom mjestu s bodom zaostatka za Rijekom.