Potpredsjednik SDP-a i ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras u potpunosti je zašutio i ne daje izjave. Pokušali smo saznati što se događa s ministrom Marasom i je li stavljen na led kod predsjednika stranke Zorana Milanovića u trenutku kad se pregovara o budućoj vlasti s Mostom i odlučuje o odnosima moći unutar stranke do idućih izbora, međutim naišli smo na zid šutnje i kod Marasa i u SDP-u. Izgleda da je njegovo ime prekriženo i da ako SDP uspije sastaviti novu vladu, u njoj Maras sigurno neće sjediti
Podsjetimo, Gordan Maras u utorak nije sudjelovao u pregovorima s Mostom kada se govorilo upravo o njegovom sektoru poduzetništva. Razgovaralo se o ukidanju obvezne članarine u HGK-u i HOK-u, dizanju granice plaćanja PDV-a malim i srednjim tvrtkama s tri na 15 milijuna kuna, o novom ustroju fonda za poticaje, o svemu onome za što se Maras zalagao. Međutim, umjesto Marasa, Milanović je na pregovore poslao Sinišu Hajdaša Dončića koji očito ima bolji status kod šefa.
Od inače sveprisutnog i govorljivog Marasa sada glas, uvjetno rečeno, dolazi tek preko pokojeg posta na Facebooku, a i ondje dan nakon pregovora o poduzetništvu s Mostom piše postove o Mamiću, Karamarku, Bujancu i sutkinji Banić.
Marasovo isključenje s pregovora samo je nastavak poniženja koja trpi u posljednje vrijeme nakon što mu je u izbornoj noći bilo zabranjeno davati izjave. Tada su u SDP-u su napravili popis imena stranačkih i vladinih dužnosnika koji će se javljati u prijenose uživo, a Maras nije bio među njima. Očito su procijenili da bi im mogao napraviti štetu. Potpredsjednik SDP-a tek je na licu mjestu saznao da ne smije davati izjave te se posvađao s glasnogovornicom Danicom Juričić Spasović, ali mu nije pomoglo.
Presudu za političku eliminaciju potpisao je u završnici kampanje kada je u svom dodvorničkom stilu pokušao veličati SDP-ova kandidata Antu Kotromanovića koji se u X. izbornoj jedinici sučeljavao s HDZ-ovim Damirom Krstičevićem. Obojica su junaci Domovinskog rata, a za Krstičevića je Maras ustvrdio da je posao izučio u JNA dok je Kotromanović učio od generala Ante Gotovine.
Uslijedila je niska negativnih reakcija na račun Marasa koja je trajala tri dana i prijetila ozbiljno naštetiti rejtingu SDP-a pred izbore u posebno delikatnoj izbornoj jedinci gdje su inače slabiji od HDZ-a, a u kojoj je i uporište Mosta. Protiv Marasa su tada ustale veteranske udruge, jezikovu juhu dobio je od generala Antuna Tusa, a negativno su reagirali i kolege iz stranke poput Davorka Vidovića koji ga je otvoreno prozvao.
Nije to jedini Marasov grijeh; sjetimo se spornog putovanja u SAD gdje je išao lobirati za to da se serija 'Igra prijestolja' nastavi snimati u Hrvatskoj. HBO, producenti serije, malo nakon njegova putovanja snimanje su premjestili u Španjolsku, a zlobnici su tada komentirali da je sve bilo dobro dok se Maras nije uključio. S tog, po mišljenju mnogih, nepotrebnog puta dugo su se vukli repovi troškova. Ministarstvo kojemu je na čelu tako je javnosti otkrilo i u kojim se hotelima u SAD-u odsjedalo i koliko se novca potrošilo tek nakon šest mjeseci izvlačenja i po zapovijedi povjerenice za informiranje Anamarije Muse. Prema trenutačnoj situaciji čini se da su i u SDP-u odlučili spriječiti potencijalnu štetu koju bi mogao napraviti u delikatnoj situaciji kada se slaže nova vlast nakon izbora na kojima nije bilo izrazitog pobjednika.