MAXtv PRVA LIGA - 22. KOLO

Novi pogodak Maglice za vodstvo Hajduka 0:2

02.03.2013 u 14:36

Iako su još u srijedu igrali protiv Dinama, a potom i dva dana pričali o 'rukometu' Šime Vrsaljka, pred igračima Hajduka teško je gostovanje u Vinkovcima. Domaćinima 'gori pod nogama', ali pobjedu je s 2:0 nakon dobrih 90 minuta ostvario Hajduk.

Hajdukov trener Mišo Krstičević dugo se bavio derbijem, i pitanje je koliko je to utjecalo na njegov rad i pripremu utakmice s Cibalijom. Osim toga, splitski 'bili' u velikom su problemu s obzirom na brojne izostanke to jest ozljede igrača, a na tom su popisu Maloča, Milović, Jonjić, Tomaš, Ozobić i Caput, a pridružili su im se i kartonirani Andrijašević i Jozinović. Prema tome, svima je jasno da se trener gostiju mučio sa sastavljanjem momčadi.

Domaćini pak, u strahu od ispadanja, moraju juriti po tri boda i to će im biti sasvim sigurno najveći motiv. Cibalia je u dva proljetna kola osvojila četiri boda, što potvrđuje i da su Vinkovčani u dobroj formi.

U svakom slučaju, u Vinkovcima očekujemo dobru utakmicu, a  tekstualni prijenos pratite ovdje.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - Krstičević je dao priliku i Elezu
88' - navijači Cibalije napušatju stadion što znači da ni oni više ne vjeruju u preokret
82' - izborio se Mišić za udarac, ali lopta je otišla malo preko gola
81' - ušao je i Jean Evrard Kouassi
79' - Tino Sven Sušić ušao je umjesto Vukovića
78' - domaćini su napravili i treći izmjenu , a sve u namjeri da promjene rezultat
75' - Maglica je u 16-ercu domaćih, ali Mitkrović je pravovremen
73' - Filipović je odlično pronašao Mišića, no njegov volej otišao je visoko preko gola
71' - novi prekršaj za Hajduk, ali traljavo je izveden
66' - Caktaš iz daljine, ali Matković je bio oprezan i izbio loptu u korner
63' - imali su domaćini novu priliku, nakon kornera lopta je preletjela sve u 16-ercu, ali Bartolović nije dobro reagirao
62' - Antonio Milić zaradio je žuti karton
53' - domaćini pokušavaju brzo uzvratiti, pucao je Mazalović
52' - GGOOLLL 0:2 opet asistencija Vukovića za Antona Maglicu koji pokraj istrčalog Matkovića zabija za 0:2
51' - Mitrović je htio dodati do Matkovića, no vratar domaćih imao je manji poteškoća s primanjem lopte
50' - domaćini su još žustrije krenuli prema golu Hajduka
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 KRAJ POLUVREMENA

43' - Filipovićev slobodnjak odlazi kraj gola
39' - Bartolović se izborio za slobodnjak, sjajno ga je izveo ali lopta je otišla koji centimetar od gola
37' - GGGOOOLL  0:1 Anton Maglica pogađa nakon dodavanja Vukovića
35' - Župarićev start nad Vukovićem zbog kojeg je zaradio žuti karton
33' - Župarić prekršajem zaustavio Vukovića, a isti igrač izvodi slobodnjak, no pokraj gola
31' - Matković prevovremeno istračava ispred Maglice
30' - odličan prodor Vršajevića, no Vuković nije stigao pucati nakon dodavanja
30' - Matoš opet puca i opet neprecizno
26' - Bartolović srušen u 16-ercu Hajduka, ali sudac Strahonja ništa ne svira, no prekršaja nije bilo
22' - Blažević istrčao i izbio loptu, a onda je Matoš loše pucao to jest promašio prazan gol Hajduka
20' - Vršajević sa 13, 14 metara puca kraj gola
19' - Oremuš u zadnji čas ipsred Mišića; u nastavku akcije opet oremuš 'čisti' pred Blaževićem
15' - Bartolović iz voleja, a Blažević odlično reagira
14' - Hajduk je dobar, sada je Stojanović pred golom domaćina
12' - slobodnjak domaćina izbacuje Maglica
9' - domaćini u zadnji čas zaustavljaju Vukovićev ubačaj prema Maglici
7' - Caktaš izvodi slobodnjak, s lijeve strane i pogodio je vratnicu, a nakon gužve domaćini uspjevaju izbiti loptu
7' - Muženjak brži od Vukovića, ali prekršaj za goste
5' - Caktašev ubačaj izbacili domaći obrambeni igrači
3' - Filipović ubacio, ali Bartolović ne uspjeva dobro zahvatiti loptu
1' - domaćini su odmah jurnuli prema Blaževiću