Predsjednik Gradskog vijeća Splita Boris Ćurković smatra da prijedlog o raspuštanju kompletne gradske organizacije SDP-a, o kojemu će uskoro odlučivati Glavni odbor stranke, nije motiviran samo željom za obračunom Zorana Milanovića s Ivom Baldasarom. 'Baldasar je povod, no na meti je stara garda SDP-a koja odbija prestati misliti svojom glavom', kazao je Ćurković za tportal
Njemu, kaže, ne pada na pamet 'moliti, klečati i tražiti da ga ponovno učlane u stranku', premda razumije da će se dio kolega intuitivno odlučiti na takav čin. Umjesto toga, Ćurković podržava ponovnu kandidaturu Ive Baldasara za gradonačelnika Splita, premda još nije jasno hoće li to učinit kao nezavisni kandidat ili u sklopu neke nove lijeve opcije. Uz gradonačelnika će stati 'iz dišpeta i inata'.
Ćurković ne može sa sigurnošću precizirati kako će se razvijati situacija u splitskom Gradskom vijeću, gdje je Baldasar i dosad teškom mukom i uz pomoć mnoštva nezavisnih vijećnika i prebjega jedva osiguravao tanku većinu. 'Sve zavisi o vijećnicima, hoćemo li ići u pravcu kakofonije ili odraditi neke stvari dostojanstveno i korektno, u interesu grada', kaže on.
Priznaje da ga je odluka o raspuštanju kompletne organizacije s 1.100 članova neugodno iznenadila, kao i stranačke seniore Marina Jurjevića ili Veljana Radojkovića koji su doslovno plakali. 'ovo jednostavno nije način. Zoran Milanović je legitimni predsjednik stranke, no pobjeda na izborima nikoga ne čini politički mudrijim i razboritijim. Statut SDP-a pruža niz drugih mogućnosti i trebalo je imati više drugarskog obzira, u današnje doba nigdje se ne trpi monolitnost. osobno izuzetno poštujem proceduru i uvijek dosljedno provodim odluke vodstva i nije u redu da nam ono vraća kao da smo mali miševi. Cijela situacija je emocionalno vrlo uznemirujuća; ja sam pred mirovinu, no žao mi je mlađih kolega', nastavlja predsjednik Gradskog vijeća Splita.
'Ivo Baldasar je imao svojih grešaka, propusta i zalijetanja, ali ne mogu ga kazniti oni koji iste stvari sami sebi dopuštaju. Možda je trebalo s njime razgovarati i vidjeti kako stvari stoje, a ne kazniti preko tisuću članova. Probleme treba rješavati na demokratski način, stotine ljudi zvali su me kako bi izrazili neslaganje', tvrdi Ćurković.
On je, inače, politički staž započeo još u Savezu komunista, potom početkom devedesetih odlazi na funkciju u Ministarstvu obrane, a kaže da ni 1994. godine nije pisao molbu za učlanjenje u SDP 'već su mu drugovi prišli s pristupnicom i kazali da bi im bila čast ako im se pridruži'. 'Ja sam pristalica socijaldemokratskih ideja i poštujem svoju stranku, ali ako me ona neće - sigurno ne mislim moliti i klečati', zaključuje Boris Ćurković.