Nekoliko tisuća pristaša i članova Srpske radikalne Stranke (SRS) u subotu je, na skupu u beogradskom Domu sindikata, dalo potporu libijskom narodu i njegovom vođi Moameru Gadafiju u borbi protiv pobunjenika, ocijenivši da je ponašanje srbijanskog predsjednika Borisa Tadića prema toj zemlji "sramno".
Kako je prenijela srbijanska agencija Beta, dužnosnici SRS-a poduprli su libijski narod i Moamera Gadafija "u borbi protiv zapadnih država" te sa skupa potpore uputili poruku "da su Srbi uz svoj bratski narod u trenutku zločinačke agresije NATO-a".
Skup na kojem je nazočilo nekoliko tisuća pristaša i članova SRS-a, započeo je pjesmom "Sprem'te se, sprem'te četnici" te srpskom i libijskom himnom, nakon čega je najmlađi sin predsjednika SRS-a Vojislava Šešelja pročitao očevo pismo posvećeno libijskom narodu i Gadafiju. U pismu se ističe kako "globalističke sile ubijaju nedužne civile i razaraju suverenu zemlju kako bi uništili sustav i na vlast doveli izdajnike libijskog naroda“ te da je “cilj akcije uklanjanje Gadafija, vođe koji je svom narodu osigurao prosperitet, a svojoj državi ugled u svijetu".
Podpredsjednik SRS-a Dragan Todorović je najoštrije osudio "režim Borisa Tadića", optuživši ga da je Libiji zaveo sankcije po diktatu SAD i zapadnih sila. Agresiju na Libiju Todorović je usporedio s bombardiranjem SR Jugoslavije 1999. godine ističući kako je u pitanju "ista misija, koja se samo drugačije zove".
U obraćanju skupu, Ahmed Mezuhi, predstavljen kao blizak prijatelj Gadafija, rekao je da se libijski narod i njegov vođa hrabro bore te da "neće dozvoliti otimanje svoje zemlje". Srbijanski narod nazvao je "balkanskim lavovima" i zahvalio se na potpori široj javnosti i Facebook skupini potpore srpskog naroda Gadafiju koja danas broji 67 tisuća članova.
Srpska radikalna stranka trenutno je jedna od oporbenih stranaka u srbijanskom parlamentu iz koje je, potkraj listopada 2008. godine, nastala Srpska napredna stranka (SNS), od nekadašnjih članova SRS-a koji su stali uz bivšeg Šešeljeva zamjenika Tomislava Nikolića nakon njegova sukoba sa Šešeljem. Prema rezultatima istraživanja javnog mnijenja koje prenose mediji u Srbiji, SNS je na glasu kao najjača oporbena stranka i glavni konkurent Demokratskoj stranci, koja je stožerna stranka aktualne vladajuće koalicije.