DAN NA BURZI

Nakon dva dana rasta CROBEX ponovno u crvenom

Bionic
Reading

Srijeda je na hrvatskom tržištu kapitala donijela novi pad CROBEX-a, koji je uz pad od 0,11 posto dan završio na 3.329,85 bodova. Uži CROBEX10 završio je dan sa padom od 0,22 posto. Sektorski indeksi su uglavnom završili u crvenom, među kojima je indeks industrije zabilježio najveći pad od 0,73 posto. Indeks transportnog sektora nadoknadio je izgubljeno u utorak i rastao za 1,19 posto

Likvidnost se zadržala na razini od prošlog dana s 2,2 milijuna eura, a dan je prošao bez blokovskih transakcija. Končar d.d. još jednom je bio najlikvidnije izdanje sa 677 tisuća eura likvidnosti, čime je dosegao razinu od 1 milijuna eura u prva 3 dana ovog tjedna. Ing-Grad i HT dan su završili s 231, odnosno 200 tisuća eura prometa i padom od 0,61 posto, odnosno rastom od 1,15 posto. Od ostalih dionica treba izdvojiti Adris Grupu koja je dan završila na razini likvidnosti od 121 tisuću eura s padom od 0,95 posto.

Među likvidnijim dobitnicima se ističe jučerašnji gubitnik dana Đuro Đaković Grupa, koji je vratio veliki dio jučerašnjeg gubitka rastom od 13,1 posto, slijedi ga Tehnika s plusom od 12,2 i Institut IGH s rastom od 11,8 posto. Od likvidnih izdanja gubitnike predvodi Ericsson Nikola Tesla od 1,9 posto.

Dobitnik dana: Đuro Đaković Grupa d.d. +13,07% 45,00

Gubitnik dana: Ericsson Nikola Tesla -1,89% 182,00

CROBEX -0,11 3.329,85