incident u klaki

Policija o premlaćivanju mladića u Zagrebu: U 90 posto slučajeva ih pronađemo

31.07.2023 u 20:28

Bionic
Reading

Objava jedne majke na grupi na Facebooku zagrebačkog naselja Klaka izazvala je brojne reakcije i komentare. Objavila je potresnu fotografiju svog 18-godišnjeg sina koji je pretučen u subotu navečer, a od očevidaca traži pomoć u pronalaženju skupine huligana koji su ga napali

Majka pretučenog mladića na društvenim mrežama traži pomoć očevidaca. 'Dragi susjedi, prijatelji, poznanici. Više od ičega danas trebam vašu pomoć. Večeras su na Klaki četvorica dječaka (17, 18 godina) napala i pretukla sina (18)', stoji u objavi na Facebooku. Netko je nešto vidio, uvjerena je, jer je skupina mladića iz središta grada istim tramvajem došla na okretište u Dubravi, ušli su u isti autobus, izašli na istoj postaji, pratili ga, napali i pretukli dvije ulice dalje.

Iz policije potvrđuju, događaj se istražuje, donosi HRT.

'Povod nepoznat, nije bilo ni komunikacije ni sukoba, prema njegovom navodu, nikakav opipljivi motiv, oni su ga napali i pobjegli, dobili smo informaciju da se radi o teškim tjelesnim ozljedama', rekla je Marija Goatti, glasnogovornica PU zagrebačke. 'Dobro je da je napadnuti mladić sve prijavio', ističe Goatti, jer svaka informacija iz prve ruke zlata vrijedi.

'Razgovori sa svima koji mogu dati korisne informacije, i pregled svih kamera na putu od početka, njihovog susreta do samog događaja kao takvog', dodaje Goatti.

Ne treba šutjeti o takvim događajima, slaže se psiholog i sudac porotnik u slučajevima koji uključuju maloljetnike na sisačkom županijskom sudu. Kako bi se takvi izgredi spriječili, važno je saznati i motivaciju napadača. 'Da znamo koji su bili njihovi motivi da bismo mogli kao stručna zajednica više skrenuti pažnju na pojedince koji se nalaze u sličnim situacijama i ciljano djelovati, raditi na prevenciji', rekao je Božidar Nikša Tarabić, mag. psych., voditelj Ureda za psihološku podršku i zaštitu mentalnog zdravlja Sveučilišta u Zagrebu.

Napada sličnih ovom, s namjerom izazivanja teških tjelesnih ozljeda, na području zagrebačke policijske uprave bilježe dvadesetak godišnje. I imaju poruku za napadače: 'Mi ih pronalazimo u više od 90% slučajeva, znači od 10 u 9 pronađemo počinitelja', kaže Goatti.