Četvero školske djece ozlijeđeno je u ponedjeljak u Splitu nešto prije 14 sati, kada je u njih u gradskom kotaru Visoka udarilo vozilo koje se samo pokrenulo, no iz bolnice poručuju da maloljetnici nisu životno ugroženi
Prometna nesreća dogodila se oko 14 sati na raskrižju Vukovarske i Ninske ulice, gdje je, kako je potvrdila policija, došlo do samopokretanja parkiranog vozila, uslijed čega je ono udarilo u grupu djece koja su se nalazila u pratnji odrasle osobe.
Djelatnici Hitne medicinske pomoći prebacili su djecu u KBC Split, a policijski službenici osiguravaju mjesto događaja. Policija je rekla da je na pružanje liječničke pomoći prevezeno petoro djece i da se nije znala težina njihovih ozljeda. Na mjestu događaja obavit će se očevid.
Iako je u početku bilo riječi o navodno petero ozlijeđene djece, u splitskoj je bolnici pomoć potražilo njih četvero i liječnička obrada još uvijek traje. Od liječnika Hina doznaje da su djeca u dobrom stanju, u kontaktu su s djelatnicima KBC-a Split i nisu životno ugrožena.
Neslužbeno se doznaje da se radi o djeci nižih razreda osnovne škole, a navodno su bila u pratnji djelatnice škole.