Sjajno je provesti dan u kupovini ili plesati čitavu noć - no, ponekad će vam bolni žulj pokvariti zabavu. Podijelit ćemo s vama što možete napraviti kako biste nastavili dalje hodati.
Što je zapravo žulj?
Žulj je područje izdignute kože koja je ispunjena tekućinom. Žuljevi se formiraju na rukama i stopalima uslijed trljanja i pritiska. Žuljeve na stopalima možete dobiti i nošenjem neudobne ili premale obuće, čak i nakon samo nekoliko sati.
Omiljeno mjesto za nastajanje žuljeva: peta
Flaster sa zaštitnim ”pokrovom žulja” i tekućina žulja
Trajni pritisak ili trljanje će u konačnici uzrokovati odvajanje epiderme (vanjskog sloja kože) od donjih slojeva kože, a formirat će se jastučić s tekućinom. Ova tekućina amortizira ranu i spriječava daljnji pritisak. Stoga, žulj je pametna mjera samozaštite vašeg tijela. Vanjska membrana žulja uspješno štiti ranu - od daljnjeg pritiska, prljavštine ili ulaska bakterija. Nažalost, žulj je bolan i može puknuti ukoliko je izložen jačem pritisku ili trenju, ostavljajući tako otvorenu ranu koja je veoma bolna i može se lako inficirati.
The best way to deal with a blister...
...je ostaviti ih na miru. Stavite flaster kako biste uklonili žulj bez da ga probušite. Flaster djeluje trostruko: 1. pomaže u uklanjanju dodatnog pritiska cipela na žulj; 2. štiti osjetljivi sloj kože oko žulja sve dok žulj ne bude spreman za ispuštanje tekućine, prljavštine (i bakterija). Žulj zahtjeva strpljenje, i postoji nekoliko postupaka koje možete napraviti kako biste izbjegli bol i osigurali brzo zacjeljivanje:
Čim osjetite kako se žulj formira, stavite flaster. Hansaplast SOS flaster protiv žuljeva i mjehura je prva pomoć. Proizvod će zaštititi to područje, čak i otvoreni žulj, od infekcije i prljavštine. Flaster štiti od pritiska i boli koju uzrokuje, te ubrzava proces zacjeljivanja.
Sjajan za žuljeve koji nisu na petama ili prstima (SOS flaster protiv žuljeva savršeno pokriva obje površine): Zaštitit će površinu na kojoj se nalazi žulj. Otvori li se žulj, ovaj proizvod će zaštititi ranu.
Pričekajte i vidjet ćete: Flaster nemojte skidati, osim ako se sam ne odlijepi. Dajte vremena žulju da zacijeli. Svi Hansaplast flasteri protiv žuljeva sa svojom hidrokoloidnom tehnologijom stvaraju optimalno okružje za brže zacjeljivanje rane. Kako ne bi ometao proces zacjeljivanja, flaster ostavite na rani nekoliko dana (zamijenite ga samo ako se sam odlijepi).
Nemojte sami vršiti zahvate na sebi, molimo vas! Nemojte probušiti žulj. Ukoliko se žulj slučajno otvori, nemojte uklanjati gornji tanki sloj. Ostavite ga da sam zacijeli i prekrijte flasterom. Dok god je prekriven, rana je zaštićena od infekcije.