Britanska drama 'Adolescencija' nastavlja svoj meteorski uspon, postajući jedna od najgledanijih serija na Netflixu. U manje od mjesec dana od premijere, serija je prikupila impresivnih 114 milijuna pregleda, čime je zauzela četvrto mjesto na Netflixovoj ljestvici najpopularnijih serija na engleskom jeziku svih vremena
Prošlog tjedna 'Adolescencija' ušla je na deveto mjesto Netflixove ljestvice najgledanijih serija, izbacivši drugu sezonu 'Bridgertona', dok je treću sezonu 'Stranger Thingsa' pomaknula na deseto mjesto. Samo tjedan dana kasnije, serija je skočila na četvrto mjesto, prestigavši brojne hitove. Trenutno su ispred nje samo prve sezone serije 'Wednesday' (252,1 milijun pregleda), četvrta sezona 'Stranger Thingsa' (140,7 milijuna pregleda) i 'Dahmer: Monster' (115,6 milijuna pregleda).
S obzirom na to da Netflix mjeri gledanost tijekom 91 dana od premijere, 'Adolescencija' ima još više od dva mjeseca da prestigne barem 'Stranger Things' i 'Dahmera'.
Potresna priča koja je osvojila publiku i kritiku
Tijekom razdoblja od 31. ožujka do 6. travnja, serija je ostvarila dodatnih 17,8 milijuna pregleda, čime je postala najgledaniji naslov na Netflixu tog tjedna – već četvrti tjedan zaredom.
Na drugom mjestu tjedne ljestvice našla se nova kriminalistička serija 'Gone Girls: The Long Island Serial Killer', koja je u prvih sedam dana prikupila 12 milijuna pregleda. Slijede dva nova naslova – 'Pulse' sa 6,5 milijuna pregleda i animirana adaptacija 'Devil May Cry' s 5,3 milijuna pregleda u četiri dana.
'Adolescencija' donosi potresnu priču o Jamieju Milleru (Owen Cooper), trinaestogodišnjaku koji je uhićen pod optužbom za ubojstvo školske kolegice. Serija istražuje kako se njegov otac Eddie Miller (Stephen Graham) nosi s pravnim sustavom te kako optužbe utječu na obitelj i zajednicu, istražujući osjetljive teme poput vršnjačkog nasilja, mentalnog zdravlja i toksične muškosti. Svaka epizoda snimljena je u jednom neprekinutom kadru, što dodatno pojačava emocionalni intenzitet i daje gledateljima osjećaj prisutnosti u stvarnim događajima.

Iako nije snimana po istinitoj priči, nije daleko od stvarnih događaja - temelji se, naime, na statistikama koje ukazuju na porast nasilja među tinejdžerima u Velikoj Britaniji.