PRIMERA DIVISION

Atleticovo mučenje sa sretnim završetkom; tek tri gola na pet utakmica

01.04.2018 u 22:44

U pet nedjeljnih utakmica 30. kola Primere španjolski klubovi se nisu proslavili s efikasnošću

Gledatelji su na tri stadiona vidjeli po jedan pogodak, dok su u dvobojima Espanyola i Alavesa te Eibara i Real Sociedada mreže mirovale.

Nogometaši Atletica slavili su na svojoj Wandi Metropolitani protiv Deportiva s 1-0 i učvrstili se na drugoj poziciji.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Kevin Gameiro iz penala u 34. minuti, a gosti iz La Corune su propustili nekoliko sjajnih prilika te su mogli čak i pobijediti.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije bio u sastavu Atletica, koji je drugi s 67 bodova, devet manje od vodeće Barcelone, te četiri više od trećeplasiranog Reala.

To tri boda stigla je i Valencia koja se pobjedom kod Leganesa (1-0) priključila madridskim klubovima na vrhu. Pogodak Rodriga u 62. minuti donio je 'šišmišima' cijeli plijen.

Razočarao je Villareal koji je izgubio kod 'fenjeraša' Malage s 0-1 (Castro, 37-11m).