klasični derbi

Atletico otkinuo dva boda Realu debelo u sudačkoj nadoknadi; Modrić igrao skoro do kraja

29.09.2024 u 23:24

Madridski derbi između Atletica i Reala donio je mnogo napetosti, ali ne samo na terenu.

Utakmica je prekinuta u 68. minuti nakon što su se strasti na tribinama razbuktale, uz nesportsko ponašanje navijača Atletica. Samo četiri minute ranije, Eder Militao zabio je pogodak za vodstvo Reala, što je izazvalo frustracije među domaćim navijačima, koji su počeli bacati razne druge predmete prema Realovom vrataru Thibautu Courtoisu.

Belgijac je reagirao smirenim osmijehom, no situacija se ubrzo zakomplicirala Kaos je prijetio potpunim prekidom susreta, no nakon kratkog prekida, igrači su se ipak vratili na teren. Luka Modrić je bio u početnom sastavu i odigrao je gotovo cijelu utakmicu te je izašao u 86. minuti. Utakmica se nastavila u vatrenom tonu, a drama je dosegnula vrhunac duboko u sudačkoj nadoknadi.

• +2
Altetico Madrid - Real Madrid, La Liga- 29.09.2024. Izvor: Profimedia / Autor: OSCAR DEL POZO / AFP / Profimedia

Angel Correa izjednačio je u 90+5 minuti, izbjegavši zaleđe za dlaku na asistenciju Javija Galana te je nakon toga predriblao Courtoisa i postigao pogodak za konačnih 1:1, čime je osigurao bod Atleticu u ovom dramatičnom derbiju.