hrvatska večer u austriji

Austrijski derbi obilježili Hrvati; pogledajte kako je Zvonarek zabio gol za pobjedu prvaka

27.10.2024 u 21:49

Aktualni prvak Austrije, Sturm, nastavio je pobjednički niz u Bundesligi, svladavši LASK u Linzu rezultatom 2:1 u 11. kolu prvenstva.

U središtu pažnje bili su hrvatski nogometaši Hrvoje Smolčić i Lovro Zvonarek, koji su upisali svoje prve pogotke za nove klubove.

Sturm je poveo golom Otarija Kiteishvilija u 33. minuti, čime su gosti preuzeli kontrolu nad susretom. Ipak, Hrvoje Smolčić, koji odnedavno brani boje LASK-a, uspio je izjednačiti u 58. minuti.

U samoj završnici, junak utakmice postao je Lovro Zvonarek. Mladi veznjak, koji igra za Sturm na posudbi iz Bayerna, donio je pobjedu vodećoj momčadi lige golom u 84. minuti. Golove pogledajte na OVOM linku.

Marin Ljubičić nastupio je za LASK do 65. minute, ali nije uspio značajnije utjecati na rezultat.