lige petice

Bologna do cijelog plijena, Sampdoriji presudio dvostruki strijelac Marko Arnautović; Valenciji bod u Madridu

11.04.2022 u 23:20

U posljednjoj utakmici 32. kola talijanske Serie A Bologna je na svom stadionu svladala Sampdoriju sa 2:0 i tako došla do desete ovosezonske prvenstvene pobjede

Oba pogotka za domaću momčad postigao je austrijski reprezentativac Marko Arnautović. Za 1:0 je pogodio u 61. minuti, a konačnih 2:0 postavio je u 76. minuti, čime je došao do 11 pogodaka u ovoj sezoni Serie A.

Bologna je sa 37 bodova na 12. mjestu, a Sampdoria sa 29 bodova zauzima 16. poziciju i nalazi se sedam bodova iznad zone ispadanja.

U posljednjoj utakmici 31. kola španjolske La Lige Rayo Vallecano i Valencia odigrali su 1:1 u Madridu.

Gosti su poveli u 57. minuti pogotkom Carlosa Solera. U 83. minuti izjedačujući pogodak postigao je Sergio Guardiola i tako donio važan bod Rayo Vallecanu u borbi za opstanak u La Ligi.

Valencia je po 12. put ove sezone osvojila jedan bod i sa 42 boda drži devetu poziciju. Rayo Vallecano ima 34 boda i utakmicu manje od konkurenata, a nalazi se na 13. poziciji i šest bodova iznad zone ispadanja.