GOSTI UZELI SVE

Borussia šokirala Arsenal, Napoli pokorio Velodrome

22.10.2013 u 23:01

U utorak su nogometaši Arsenala, najveći ovosezonski nogometni hit u Europi, izgubili tek drugi put ove sezone, gledamo li sva natjecanja. Dortmundska je Borussija utišala Emirates i slavila 2-1...

Armenac Henrih Mhitarjan (ovog je ljeta bio u kombinacijama pojačati i Arsenal) i Poljak Robert Lewandowski zabili su za slavlje Kloppove momčadi, u večeri kada je Jürgen Klopp na tribinama odrađivao suspenziju, ali je i tom prilikom, jednako vatreno proslavljao uspjeh svoje momčadi.

Armenac je na asistenciju samog Lewandowskoga zabio u 16. minuti, dok je poljski napadač, u naletu iz drugog plana, elegantno postigao pobjednički pogodak u 82. minuti kada ga je sjajno s desne strane uposlio Großkreutz.

Domaća je momčad izjednačila u 41. miinuti preko Francuza Oliviera Girouda, koji je iskoristio grešku obrane Borussije i vratara Weidenfellera. Potom se u nastavku povećavao pritisak na gostujuća vrata. Poništen je i Arsenalu pogodak zbog prekršaja u napadu, Mesut Özil je pogodio okvir vratiju, ali je nakon svega stigla kazna na drugoj strani.

Inače, prvi Arsenalov poraz u sezoni datira još iz kolovoza (17.8.) kada je Aston Villa slavila na Emiratesu.

Arsenal - Borussia 1:2, sažetak

Istim je rezultatom Napoli slavio kod Marseillea, ali je lakšim putem stigao do važna tri boda. Cijelu je utakmicu Napoli ostavljao dojam jače, kompaktnije i odlučnije momčadi. U 42. je minuti španjolski nogometaš Jose Callejon načeo domaćeg vratara Mandandu, dok je u 67. na 2-0 povisio Kolumbijac Esteban Zapata. Tek je počasni pogodak, pred sam kraj, postigao Andre Ayew, što je malo značilo slomljenom domaćinu.

Na ljestvici je vidljivo kako je već sada Marseille izgubio veliki dio šansi za prolaz dalje. Francuska je momčad i dalje na nula bodova, dok su tri preostale momčadi na šest bodova i nastavljaju utrku za osminom finala.

GOLOVE I SAŽETKE LIGE PRVAKA POGLEDAJTE OVDJE.

Marseille - Napoli 1:2, sažetak