NEUNIŠTIVI

Britanac i Rus uz ovacije napustili teren; napravili nešto što nitko u povijesti nije

28.08.2024 u 08:59

Dan Evans pobijedio je Karena Hačanova u 1. kolu US Opena. Meč je trajao više od pet i pol sati, čime je postao najdulji u povijesti ovog Grand Slam turnira

Dan Evans, 184. igrač svijeta i Karen Hačanov, 22. na ATP ljestvici, odigrali su u utorak najdulji meč u povijesti US Opena,a nakon pet sati i 35 minuta igre slavio je britanski tenisač sa 6:7, 7:6, 7:6, 4:6, 6:4.

Nakon što su prva tri seta odlučena u tie breaku, a četvrtog je dobio Hačanov, Evans je u zadnjem setu gubio 0:4 prije nego što je preokrenuo osvojivši posljednjih šest gemova ovog maratonskog susreta.

Prijašnji rekord US Opena datira iz 1992. godine kada je u polufinalu Šveđanin Stefan Edberg slavio protiv Amerikanca Michaela Changa nakon pet sati i 26 minuta. Carlos Alcaraz i Jannik Sinner 2022. su se približili tom rekordu u igrajući u četvrtfinalu susret koji je trajao pet sati i 15 minuta, a pobjedu je tada ostvario Alcaraz.

Najduži Grand Slam meč u povijesti odigran je u Wimbledonu 2010. godine između Francuza Nicolasa Mahuta i Amerikanca Johna Isnera, a američki je tenisač na kraju slavio poslije 11 sati i pet minuta igre uz zadnji set koji je završio rezultatom 70:68 u njegovu korist. Nakon toga su svi veliki turniri, najkasnije do 2022., uveli super tie-break (prvi do 10 poena) u slučaju izjednačenja 6:6 u zadnjem setu.