ABA LIGA

Cedevita sigurna protiv Širokog, slavio i Zadar

03.11.2013 u 10:08

U sklopu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je pred svojim navijačima slavila protiv bosansko-hercegovačkog sastava Širokog, dok je Zadar slavio na gostovanju kod Krke...

Cedevita je u prvih 20 minuta odradila veći dio posla, a onda je do kraja susreta samo mirno održavala prednost za sigurnu pobjedu 85-76. Na poluvrijeme je otišla s čak 18 poena razlike, no u konačnici se ista spustila ispod 10. Trener Jasmin Repeša zasigurno neće biti zadovoljan s drugim dijelom susreta, s obzirom da je došlo do očiglednog opuštanja kod njegovih igrača.

Najbolji strijelac domaćina bio je Nolan Derek Smith koji je upisao 19 poena, tri skoka, pet asistencija, ali i čak šest izgubljenih lopti. Vrlo je dobar bio i Miro Bilan, koji je za svega 17 minuta na parketu ubacio 15 koševa i upisao četiri skoka.

Kod gostiju, čiji roster čine većinom igrači s hrvatskom putovnicom, je najefikasniji bio Julius Coles s 13 koševa, kod su Ivan Buva i Domagoj Bošnjak ubacili po 10 koševa.

Zadrani su gostovali u Sloveniji kod Krke, te su pomalo neočekivano upisali drugu pobjedu ove sezone. U utakmici u kojoj su se vodstva momčadi smjenjivala svakih pet do 10 minuta, Zadar je imao posljednju riječ.

Hrvatska je momčad u 29. minutu susreta ušla s velikim minusom od devet poena razlike (63-54), no potom je u naredne četiri napravila seriju 14-2 i povela sa 68-65. Zadrani su potom održavali prednost sve do četiri minute prije kraja, kada je Krka povela (74-73) košem jedinog Hrvata u svojoj momčadi – Zvonka Buljana.

Isti je igrač zabio i za 76-73, nakon čega je uslijedila nervozna završnica. Nakon nekoliko neuspješnih napada s obiju strana, Ive Ivanov uspio je smanjiti za Zadar na 75-76 malo više od minute prije kraja susreta. Buljan potom promašuje dva slobodna bacanja za Krku, a potom na drugoj strani Marko Ramljak pogađa tricu za vodstvo Zadra 78-76.

Krka se s jednim slobodnim bacanjem, a potom i dvicom Ede Murića ponovno vraća u vodstvo, koje neposredno prije kraja ponovno poništava Ramljak ubačajem za dva (80-79). Krka je pozvala minutu odmora, a nakon toga pokušala slaviti preko Lapornika, no njegov je šut za pobjedu blokirao Filip Kraljević.

Iskusni Marko Šutalo bio je najefikasniji Zadranin s 26 poena, ali je zbog osobnih pogrešaka morao ranije napustiti parket. Ulogu vođe je nakon toga preuzeo Andrew Lawrence, koji je susret završio s 13 poena i čak sedam asistencija. Kod domaćina je Buljan ubacio 14 koševa i upisao pet skokova.