BA LIGA

Cedevitin preokret u Skoplju

06.12.2015 u 20:58

U susretu 13. kola regionalne ABA lige Cedevita je na gostovanju u Skoplju pobijedila MZT 70-65 i skočila na drugo mjesto ljestvice

Cedevita je izborila pobjedu premda je u 28. minuti gubila 12 koševa razlike (38-50). Hrvatski prvak je tada prešao na zonsku obranu i do kraja četvrtine serijom 10-0 vratio se u susret. Posljednju dionicu Zagrepčani su dobili 22-15, za desetu pobjedu u sezoni.

Zanimljivo, momčad Veljka Mršića je stigla do pobjede sa samo jednom tricom iz sedam pokušaja. Cedevitu su do novih bodova predvodili Miro Bilan sa 14 koševa i 10 skokova, Luka Babić sa 13 koševa i pet skokova, te James White sa 10 koševa i pet asistencija. U domaćim redovima najefikasniji su bili Đorđe Drenovac sa 18 i Marko Luković sa 13 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi doživjeli su poraze u ovom kolu. Cibona je u subotu u Zagrebu izgubila od Budućnosti 69-91, dok je Zadar u petak poražen na gostovanju u Nikšiću od Sutjeske 60-71.

Na ljestvici vodi Budućnost (11-2), Cedevita je druga (10-3), a Mega Leks na trećem mjestu (9-4). Zadar je peti (7-6), a Cibona na 12. mjestu (4-9). Posljednje dvije pozicije drže Sutjeska i MZT također sa skorom 4-9.