LALIGA

Celta ne zna za poraz; Valencia je čak i povela, ali uslijedio je preokret

24.08.2024 u 00:03

Nogometaši Celte Vigo upisali su i drugu pobjedu na otvaranju španjolskog prvenstva nakon što su na stadionu Abanca-Balaidos porazili Valenciju sa 3:1.

Druga je to pobjeda Celte nakon slavlja 2:1 protiv Alavesa u prvom kolu.

Šišmiši su poveli u 14. minuti golom Diega Lopeza, no Celta je uzvratila s tri gola u nizu.

Izjednačio je Oscar Mingueza u 23. minuti, a pet minuta kasnije Iago Aspas je zabio za 2:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Aspas je mogao zabiti i svoj drugi gol, ali nije iskoristio kazneni udarac. Gruzijac Giorgi Mamardašvili je obranio njegov udarac.

Ipak, pobjedu domaćina potvrdio je Francisco Beltran u 60. minuti.

U drugoj utakmici večeri Villarreal je na gostovanju porazio Sevillu sa 2:1.

Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Arnauta Danjume, a izjednačio je Dodi Lukebakio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U posljednjim trenucima susreta Ayoze Perez je donio pobjedu gostima.

Za Žutu podmornicu je to prva pobjeda sezone, nakon 2:2 remija protiv Atletico Madrida, dok je Sevilla ostala na bodu osvojenom kod Las Palmasa (2:2).