nevjerojatan rezultat

Debitantica na Igrama osvojila zlato; Amerikanka je pobijedila za jednu stotinku!

• J.B./Hina
  • Zadnja izmjena 10.08.2024 21:10
  • Objavljeno 10.08.2024 u 21:10

Američka atletičarka Masai Russell nova je olimpijska pobjednica na 100 m prepone, a do zlatnog odličja je došla u svom debitantskom nastupu na olimpijskim igrama.

Bila je to iznimno izjednačena utrka u kojoj je o odličjima odlučivao foto-finiš. On je pokazao da je 24-godišnja američka preponašica, Masai Russell, ciljem prošla u vremenu 12.33 sekunde, stotinku prije Francuskinje Cyrene Samba-Mayele te tri stotinke ispred Portorikanke Jasmine Camacho-Quinn olimpijske pobjednice i rekorderke iz Tokija 2021.

Srebro 23-godišnje atletičarke njeno je drugo odličje s velikih natjecanja, jer je ove godine osvojila naslov europske prvakinje s osobnim rekordom (12.31). I njoj je ovo bio olimpijski debi, iako je bila u Tokiju prije tri godine, ali se nije pojavila na startu zbog ozljede na zagrijavanju.