ht prva liga - 11. kolo

Dinamo nije dopustio još jedan kiks i s uvjerljivih 5:2 slavio u Vinkovcima

30.09.2017 u 18:54

U drugoj utakmici 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Dinamo je upisao pobjedu u Vinkovicma svladavši Cibaliju 5:2

Nakon remija 0:0 u Puli protiv slabašne Istre 1961, Mario Cvitanović nije smio dopustiti još jedan lošiji rezultat svoje momčadi. S druge pak strane, Cibalia, koja je loše ušla u sezonu ali potom i nanizala tri uzastopne pobjede te ponovno pala u krizu, tražila je prekid te crne serije.

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, HNK Cibalia - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Ipak, igrački kadar ali i bolja forma vrlo brzo su se osjetili na terenu i u 25. minuti praktički je bilo riješeno pitanje pobjednika jer u 18. je zabio Olmo, a sedam minuta kasnije i Soudani.

Početkom drugog dijela Marko Karamarko smanjio je na 1:2, ali neizvjesnost je kratko trajala.

Tek tri minute jer sudac Križarić dosudio je penal nakon starta nad Henriquezom, a kojeg je Alžirac pretvorio u pogodak.

Još jednom, u 63. minuti Karamarko pogađa Livakovićev gol, a nada domaćih trajala je do 84. minute kada iz jedne kontre pogađa Hodžić.

Pitanje pobjednika već tada je riješeno a potvrdu pobjede zagrebačke momčadi dobili smo u 88. minuti nakon prekrasnog gola Danija Olma.