18.12.2013 u 16:00

• +9

'Hrvatski kup, uzvratna utakmica: Hajduk - Dinamo'

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Dinama osigurali su prolazak u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su u dva dvoboja izbacili Hajduk ukupnim rezultatom 7:1

Hajduk – Dinamo1:2

Hajduk: Stipica, Maloča, Nižić (od 22. Mikanović), Milić, Jozinović, Bradarić, Sušić, Pašalić, Kouassi, Bencun (od 36. Mujan, od 63. Iluridze), Kiš
Dinamo: Sandomierski, Šimunić, Addy, Ivo Pinto, Ruben Lima, Ademi (od 68. Čalušić), Leko, Antolić, Junior Fernandes (od 60. Halilović), Soudani (od 82. Beqiraj), Čop

Kraj - Dinamo ide dalje s ukupnih 7:1, a slavio je i na Poljudu
90' Pašalić je probio lijevi bok, nanizao par gostujućih igrača, ali udarac u blizi žut Sandomierskog prošao je pokraj vratnice
86' gool za Dinamo! Halilović je izmiješao obranu Hajduka, Stipica tek odbio njegov udarac, Antolić zabio u praznu mrežu!

83' dobar pas Čopa prema Beqiraju no u posljednji tren je uklizao Maloča i spasio sutaciju koja bi se lako mogla pretvoriti u gol
82' izmjena u Dinamu, umjesto Soudanija ulazi Beqiraj
78' novo zaleđe, Kiš je bio u zaleđu, a u nastavku akcije je Hajduk postigao gol, koji je naravno poništen
77' sada i na drugoj strani zaleđe, ovog puta Iluridze je bio u zaleđu
72 vrlo lijep pogodak Soudanija glavom, no zbog zaleđa je poništen pogodak
71' potpuno je pao ritam utakmice. Za razliku od prvog dijela gdje smo vidjeli trku i golove, u nastavku nema niti jednog ni drugog, kao da igrači obje momčadi jedva čekaju kraj utakmice
68' umjesto Ademija ulazi Čalušić
64' već u prvom dodiru s loptom Iluridze je kreirao opasnu situaciju. Ubacio je Gruzijac s lijeve strane, ali malo previsoko za Pašalića koji je bio u povoljnoj poziciji
63' i treća izmjena u Hajduku. Umjesto Mujana koji je ušao u 36. minuti ušao je Gruzijac Iluridze
60' izmjena u Dinamu, izlazi Fernandes, a ušao je Halilović
57' pao je ritam igre
52' Fernandes je opalio iz daljine, ali neprecizno
47' Mikanović je probio desni bok i ubacio, ali točno pred Sandomierskog
46' započelo je drugo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme ogleda na Poljudu
45' ulazimo u završnicu prvog dijela.
37' lijep pokušaj Soudanih iz voleja s vrha šesnaesterca, ali bez opasnosti po gol Hajduka
36' nažalost i Bencun je morao napustiti igru, a umjesto njega je ušao Mujan
33' sve su agresivniji igrači Hajduka i sve se češće igra u polovici Dinama

Hajduk - Dinamo 1:1 - Bradarić s 11 metara izjednačuje u 22. minuti

23' gol Bradarića podigao je atmosferu na Poljudu
22' siguran iz jedanaesterca bio je Bradarić
21' jedanaesterac za Hajduk! Bencun je srušen u kaznenom prostoru, a sudac Bebek je pokazao na bijelu točku

15' i na ovoj utakmici navijači obiju momčadi zajedno navijaju i nema nikakvih incidenata
10' prva opasnost po gol Dinama nakon što je Jozinović je pokušao ubaciti loptu, ali je to loše izveo
6' Dinamo je iz prve prilike došao u vodstvo. Tukao je Leko, a lopta se odbila do Ademija koji iz blizine pogađa gol Hajduka

Hajduk - Dinamo 0:1 - Ademi u 6. minuti

6' gool za Dinamo! Strijelac je Ademi

2' puno je izostanaka s obje strane tako da imamo priliku vidjeti neke 'nove klince'
1' počela je utakmica na Poljudu

Hajduku i Dinamu predstoji još uzvratni ogled četvrtinala Kupa pred odlazak na zimsku pauzu. U prvoj utakmici Dinamo je slavio visokih 5:0, tako da splitski sastav uzvrat dočekuje mirno svjesni da je rezultat iz prve utakmice 'najvjerojatnije nedostižan rezultat', pa zato žele barem parirati Dinamu i odigrati na vrhuncu svojim mogućnosti.

Hajduk u srijedu (16 sati) na Poljudu dočekuje Dinamo u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa, a trener Splićana Igor Tudor savršeno je miran: svjestan je da je 5:0 iz prve utakmice 'najvjerojatnije nedostižan rezultat', pa zato od svojih igrača želi tek da u posljednjem susretu polusezone pariraju Dinamu i odigraju na vrhuncu svojih mogućnosti u ovom trenutku