austrijska liga

Dion Drena Beljo zabio u pobjedi Rapida

20.10.2024 u 20:34

U posljednjem susretu 10. kola austrijskog nogometnog prvenstva Rapid je pobijedio Hartberg 2-1, a prvi gol za pobjednički sastav zabio je hrvatski napadač Dion Drena Beljo

Mladi hrvatski napadač Dion Drena Beljo je postigao vodeći gol u 15. minuti.

Bio je to njegov peti gol ove sezone čime se probio na diobu četvrtog mjesta ljestvice strijelaca. Trenutačno vodi napadač Sturma Danac Mika Biereth s osam golova.

Hartberg je izjednačio u 21. minuti golom Tobiasa Kainza na asistenciju Patrika Mijića, a pobjedu Rapidu donio je Noah Bischof golom u 85. minuti. Beljo je odigrao cijeli susret za Rapid.

Tri boda je dohvatio i LASK koji je identičnim rezultatom na gostovanju porazio WSG Tirol.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Ustundaga, no LASK je okrenuo rezultat golovima Valona Berishe (40) i Maxa Entrupa (87).

Marin Ljubičić je za LASK igrao do 70. minute.

Na ljestvici vodi Sturm s 22 boda, Rapid ima 21, a Wolfsberger i RB Salzburg po 16 bodova.