TRIJUMF GOSTIJU

Dva gola Aguera za preokret Cityja kod CSKA

23.10.2013 u 20:35

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su moskovski CSKA na njegovoj Himki Areni s 2-1 u prvoj utakmici 3. kola skupine D Lige prvaka…

Po prilično lošem travnjaku CSKA je poveo u 32. minuti. Japanac Keisuke Honda je jednu dugu loptu glavom prebacio prema Zoranu Tošiću, a Srbin je sjajno lobom svladao istrčalog Joea Harta i donio slavlje domaćinu. No, ono je kratko potrajalo jer je samo dvije minute kasnije David Silva pobjegao po lijevoj strani i ubacio loptu u sredinu, a Sergio Agüero ju je smjestio u mrežu za izjednačenje.

Argentinski napadač je u 42. minuti osigurao ''građanima'' i pobjedu, zabivši glavom iz neposredne blizine nakon što mu je lijepo vanjskom stranom kopačke loptu nabacio Alvaro Negredo.

Nastavak nije donio promjenu rezultata tako da momčad Manuela Pellegrinija nakon tri kola ima šest bodova i drži drugo mjesto na ljestvici skupine. CSKA je, pak, ostao na trećem mjestu s tri boda.