15.09.2013 u 16:59

• +5

MAXtv Prva liga, 9. kolo, NK Lokomotiva - RNK Split

Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoić

U prvoj nedjeljnoj utakmici 9. kola MAXtv Prve lige, na Maksimiru su Lokomotiva i Split odigrali 1:1

Za razliku od subotnjeg derbija u kojem je slavio Hajduk, drugi dvoboj zagrebačkog i splitskog kluba završio je bez pobjednika. Lokomotiva i Split su odigrali dobru utakmicu, a konačni ishod možda je i najrealniji prikaz onog što su pokazale te dvije momčadi.

U prvom dijelu igrači su pokušavali uglavnom iz daljine, a prva prava situacija završila je golom. Belle je u 41. minuti idealnom dijagonalom uposlio Kvesića koji je svladao Šarliju za gostujuće vodstvo.

Lokomotiva - Split, Kvesić je strijelac

U nastavku su se 'lokosi' malo probudili, a nagrada je stigla u 64. minuti. Najveći dio posla obavio je Budimir koji je prošao dva splitska igrača te je na nekoliko metara od gola uposlio Šituma koji je bio precizan za 1:1.

Lokomotiva - Split 1:1, Šitum je bio precizan

Do kraja susreta treba izdvojiti još gredu koju je pogodio Splitov Glavica u 74. te promašeni zicer Budimira u sudačkoj nadoknadi.

Lokomotiva je na trećem mjestu sa 17 bodova, dok je Split ostao peti sa 12.