LJUBAV VIŠEBOJACA

Eatoni prvi bračni par s medaljama

13.08.2013 u 21:22

U sedmoboju je slavila Ukrajinka Ganna Melničenko ostvarivši najveći uspjeh u karijeri. Njezin dosadašnji najveći uspjeh bilo je treće mjesto sa europskog dvoranskog prvenstva u Gotheborgu ove godine, te bronca na Univerzijadi u Bangkoku 2007.

Melničenko je do pobjede stigla sakupivši 6586 bodova, druga je bila Kanađanka Brianne Theisen Eaton sa 6530 bodova, dok je treća bila Nizozemka Dafne Schippers sa 6477 bodova.

Kanađanka Eaton je srebrom upotpunila obiteljsku kolekciju medalja iz Moskve jer je njezin suprug Ashton Eaton prije dva dana osvojio zlato u desetoboju. Brianne i Ashton su se oženili prije mjesec dana postavši prvi bračni par koji je osvojio odlilčja na svjetskim atletskim prvenstvima.

Broncu je osvojila svjetska juniorska prvakinja Nizozemka Schippers s novim osobnim i nacionalnim rekordom.